Przejdź do zawartości

2011-05-15: Konferencja dotycząca wyścigu Maja Włoszczowska MTB Race

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
niedziela, 15 maja 2011

We wtorek 17 maja w Pałacu Paulinum na ul. Nowowiejskiej 62 w Jeleniej Górze odbędzie się konferencja prasowa dotycząca wyścigu Maja Włoszczowska MTB Race, który zostanie rozegrany w pierwszy weekend czerwca. W konferencji wezmą udział m.in. Dyrektor Generalny Lang Team - Czesław Lang i prezydent Jeleniej Góry - Marcin Zawiła.

Maja Włoszczowska MTB Race po raz kolejny odbędzie się w Jeleniej Górze. Tym razem wyścig sygnowany imieniem i nazwiskiem wicemistrzyni olimpijskiej z Pekinu i obecnej mistrzyni świata w kolarstwie górskim, zostanie zorganizowany przy współpracy z firmą Lang Team.

"Wyścig Jelenia Góra Trophy Maja Włoszczowska MTB Race na stałe wpisał się do kalendarza Międzynarodowej Unii Kolarskiej. Z roku na rok impreza zyskuje na prestiżu i popularności. Długofalowym celem moim oraz miasta jest ściągnięcie do Jeleniej Góry zawodów Pucharu Świata. By zbliżyć się do jego realizacji nawiązałam współpracę z firmą Lang Team, która zupełnie obiektywnie patrząc, jest światowym liderem w dziedzinie organizacji imprez kolarskich. Liczę, że wspólnie doprowadzimy do tego, że mój wyścig odbije się jeszcze większym echem w Polsce i na świecie" - powiedziała Maja Włoszczowska.

Główny wyścig zostanie poprzedzony rywalizacją 4 czerwca w wyścigu sprinterskim w formacie XCE, który odbędzie się w centrum miasta. Dzień później kolarze górscy wystartują w Jelenia Góra Trophy Maja Włoszczowska MTB Race w ramach cyklu Plus Grand Prix MTB.

Źródła[edytuj | edytuj kod]

Wiadomość z serwisu regionalnego województwa dolnośląskiego
Wikinews
Wikinews
Dolnośląskie
Dolnośląskie

Ta wiadomość dotyczy bieżących wydarzeń w województwie dolnośląskim.
Zobacz także aktualne wydarzenia z: Wrocławia | Legnicy | Wałbrzycha | Jeleniej Góry | pozostałych miejscowości