2011-03-25: Kraków: 1 kwietnia wypożyczalnia BikeOne wznowi działanie po zimowej przerwie

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
piątek, 25 marca 2011
Rowery BikeOne na jednej ze stacji w Krakowie
Wikinews
Wikinews
Dowiedz się więcej

Od 1 kwietnia na ulice Krakowa powrócą niebieskie rowery miejskie, tym samym po zimowej przerwie zostanie wznowiona działalność miejskiej samoobsługowej wypożyczalni rowerów BikeOne.

130 rowerów miejskich będzie czekać na wypożyczenie w 16 stacjach na obszarze zamkniętym tak zwaną drugą obwodnicą.

Przedstawiciel BikeOne - Łukasz Hubka - zapowiada, że wszystkie rowery podczas zimy zostały odświeżone i przeszły gruntowne przeglądy.

Wraz z nowym sezonem zostały podniesione o 5 zł ceny abonamentów miesięcznych (35 zł) i trzymiesięcznych (65 zł). Koszt abonamentu na cały sezon postał bez zmian i wynosi 120 zł.

Dla stałych klientów zostały przygotowane promocje. Główną zmianą jest to, że od osób korzystających z systemu w poprzednim sezonie nie będzie pobierana kaucja za korzystanie z wypożyczalni. Rowerzyści, którzy po zakończeniu sezonu nie odebrali kaucji z poprzednich lat, będą mogli zamienić ją w całości na tegoroczny abonament

Jeżeli dodatkowo na rejestrację w wypożyczalni namówimy znajomego, otrzymamy dodatkową pulę dni lub pieniędzy do wykorzystania w ramach swojego abonamentu

Pierwsza w Polsce bezobsługowa wypożyczalnia rowerów miejskich została uruchomiona w Krakowie jesienią 2008 roku. Urząd Miasta Krakowa opracował i wdrożył system w ramach współfinansowanego przez Unię Europejską programu CIVITAS II/CARAVEL. Celem projektu jest promocja zrównoważonego transportu pod Wawelem.

Obecny sezon będzie trwał do 14 listopada gdyż wtedy kończy się umowa Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu z operatorem systemu. Przedstawiciele ZIKiT zapowiadają na czerwiec rozpisanie nowego przetargu na obsługę wypożyczalni. Łukasz Hubka pracujący w BikeOne zapewnia, że jeśli ich umowa w wyniku przetargu zostanie przedłużona to automatycznie przedłużą dostępność rowerów i abonamenty do pierwszych dni grudnia.

Wiadomość z serwisu regionalnego województwa małopolskiego
Wikinews
Wikinews

Ta wiadomość dotyczy bieżących wydarzeń w województwie małopolskim.
Zobacz także aktualne wydarzenia z: Krakowa, Nowego Sącza, Tarnowa, Dąbrowy Tarnowskiej lub Zakopanego
pozostałych miejscowości


Źródła[edytuj | edytuj kod]