2011-03-03: Kraków: "Rozśpiewany tramwaj" Opery Krakowskiej przejechał ulicami miasta

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
czwartek, 3 marca 2011

Ulicami Krakowa kursował w czwartek "Rozśpiewany tramwaj" Opery Krakowskiej. Wszyscy zainteresowani mogli za darmo przejechać się pojazdem, a w nim spotkać realizatorów i aktorów pracujących przy Małym Lordzie - najnowszej premierze na deskach teatru.

Operowy Tramwaj na Placu Wszystkich Świętych

Kilka minut po godzinie 14 na przystanek tramwajowym "Rondo Mogilskie" wjechał specjalny tramwaj oznaczony emblematami Opery Krakowskiej. Z tramwaju słychać było muzykę i śpiew. Dodatkowo na przystanku pojawiły się osoby w strojach rodem z XIX wiecznej Anglii, które zapraszały do przejażdżki pojazdem oraz oczekujących na przystanku częstowały angielskimi muffinami.

W Tramwaju stale podróżował dziecięcy chór Opery Krakowskiej, który umilał swoim śpiewem czas podróżnym i krakowianom. Pasażerowie, którzy zdecydowali się na przejażdżkę tramwajem mieli możliwość spotkania aktorów grających w musicalu "Mały Lord". Jako pierwsi goście specjalni do tramwaju operowego wsiedli reżyser Małego Lorda Janusz Szydłowski oraz dyrektor Opery Krakowskiej Bogusław Nowak. Kolejnymi gośćmi specjalnego tramwaju byli już aktorzy wśród których wyróżniali się trzej odtwórcy tytułowej roli w musicalu. Młodzi artyści zostali wyłonieni w drodze castingu. Aktorzy podczas przejazdów chętnie rozdawali autografy, a także odpowiadali na wszystkie pytania współpodróżnych.

Dodatkową atrakcją dla podróżujących tramwajem operowym, ale także dla wszystkich przechodniów i obecnych na przystankach były specjalne "Gazety Operowe" rozdawane wszystkim przez aktorów ucharakteryzowanych na angielskich gazeciarzy.

Tramwaj operowy był innowacyjną akcją promocyjną, reklamującą zbliżającą się światową prapremierę "Małego Lorda". Spektakl oparty jest na motywach książki Frances Fogson Burnett. Autorem muzyki i libretta jest Steven Markwick. Premiera odbędzie się na deskach Opery Krakowskiej 12 marca 2011.

Wiadomość z serwisu regionalnego województwa małopolskiego
Wikinews
Wikinews

Ta wiadomość dotyczy bieżących wydarzeń w województwie małopolskim.
Zobacz także aktualne wydarzenia z: Krakowa, Nowego Sącza, Tarnowa, Dąbrowy Tarnowskiej lub Zakopanego
pozostałych miejscowości