Przejdź do zawartości

2011-03-01: Stołeczny Marsz Powitania Wiosny 2011

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
wtorek, 1 marca 2011
Marzanna niesiona przez dzieci.

20 marca 2011 roku planowane jest w Warszawie przeprowadzenie marszu, który ostatecznie ma się przyczynić do zakończenia zimy i rychłego nadejścia wiosny.

Specjalnie do tego celu powołany Komitet Powitania Wiosny zaprasza całe rodziny na radosny, kolorowy i całkowicie apolityczny przemarsz / spacer - rozpoczynający się pod pomnikiem Syrenki na Starym Mieście w Warszawie, a kończący nad brzegiem Wisły - zakończony utopieniem słomianej kukły symbolizującej zimę. Marszowi towarzyszyć ma kilka dodatkowych atrakcji, jak np. mini gra miejska połączona z konkursem wiedzy o Warszawie, konkurs na najładniejszy i najciekawszy ludowy strój słowiański (wszystkich gorąco zachęcamy do przebrania się w taki strój lub w przypadku jego braku w inny, możliwie najbardziej kolorowy), czy pokaz siły wojów słowiańskich z bractw odtwórstwa historycznego...

Po przepędzeniu zimy, w ramach dalszego kultywowania rodzimych tradycji, przewidziana jest również inscenizacja samego obrzędu powitania Wiosny. Uczestnicy będą starali się przewidzieć jaka czeka nas pogoda w nadchodzącym okresie wiosenno-letnim, a także jakich plonów będziemy mogli się spodziewać na jesieni.

Źródła

[edytuj | edytuj kod]