Przejdź do zawartości

2011-02-28: Łódź: spotkanie społeczności OpenStreetMap

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
poniedziałek, 28 lutego 2011
Logo OpenStreetMap

5 marca w murach Politechniki Łódzkiej spotkają się polscy uczestnicy i entuzjaści projektu OpenStreetMap. Jest to pierwsze ogólnokrajowe spotkanie, którego głównym celem jest podpisanie statutu zakładanego właśnie Stowarzyszenia OpenStreetMap Polska.

Podczas zlotu poruszane będą, między innymi, ważne dla społeczności tematy jak: promocja projektu w Polsce, nowa licencja ODbL czy perspektywy rozwoju. Planowane są także prelekcje oraz tzw. mapping party (czyli wspólne mapowanie przez użytkowników określonego obszaru, najczęściej miast) na terenie Łodzi.

Wszyscy zainteresowani zarówno OpenStreetMap jak i szeroko rozumianą geoinformatyką mogą zjawić się w Katedrze Informatyki Stosowanej w budynku wydziału Elektroniki, Elektrotechniki, Informatyki i Automatyki (skrzyżowanie ulic Radwańskiej i Stefanowskiego), gdzie będzie możliwość spotkania z mapowiczami.

Samo stowarzyszenie będzie lokalnym partnerem OpenStreetMap Foundation mającej siedzibę w Wielkiej Brytanii. Do jej zadań należeć będzie promocja projektu w kraju, wspieranie działań fundacji oraz organizowanie zlotów.

Źródła

[edytuj | edytuj kod]