Przejdź do zawartości

2011-02-24: Partia Ochrony Zwierząt - nowe ugrupowanie na polskiej scenie politycznej

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
czwartek, 24 lutego 2011

Poprawa warunków życia zwierząt domowych i gospodarskich oraz propagowanie wegetarianizmu, to główny cel Partii Ochrony Zwierząt - nowego ugrupowania, powstającego na polskiej scenie politycznej, donosi "Rzeczpospolita".

– Pomysł na prozwierzęcą partię polityczną zrodził się z potrzeby serca i miłości do zwierząt – mówi Małgorzata Frąc, działaczka organizacji prozwierzęcych i jedna z pomysłodawczyń Partii Ochrony Zwierząt. – Bodźcem dla nas były m.in. ostatnie bulwersujące wydarzenia: choćby sytuacja w schronisku w podkieleckich Dyminach, gdzie psy mieszkały w makabrycznych warunkach.

Zdaniem Frąc politycy zasiadający w Sejmie nie działają w kierunku zmian praw zwierząt. – Niemal wszystkie poprawki dotyczące zwierząt gospodarskich są torpedowane przez przedstawiciela Ministerstwa Rolnictwa – wyjaśnia.

Partia chce, by właściciele ponosili pełną odpowiedzialność za swoje zwierzęta a sądy, by przestały być pobłażliwe wobec oprawców. - Nie chodzi o zaostrzanie kar, a bardziej o egzekwowanie już obowiązującego prawa – podkreśla Frąc.

Organizatorzy POZ już pracują nad statutem.

Źródła

[edytuj | edytuj kod]