Przejdź do zawartości

2011-02-16: Ostatnia operacja Roberta Kubicy zakończona sukcesem

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
środa, 16 lutego 2011

Trzecia i zarazem ostatnia operacja Roberta Kubicy zakończyła się sukcesem. Lekarzom ze szpitala szpitala Santa Corona w Pietra Ligure udało się złożyć i częściowo zrekonstruować łokieć kierowcy.

Robert Kubica

W biuletynie medycznym wydanym przez szpital Santa Corona podano, ze ośmiogodzinny zabieg chirurgiczny zakończył się sukcesem. Według lekarzy pracujących we włoskiej klinice w chwili obecnej prawdopodobnie nie będzie konieczna już żadna inna operacja.

Podczas konferencji prasowej szef oddziału ortopedii doktor Francesco Lanza ogłosił, że uraz łokcia rajdowca był bardzo poważny. Mimo trudności zespołowi pracującemu w szpitalu udało się całkowicie zrekonstruować łokieć pacjenta.

Obecnie Robert Kubica przebywa na oddziale intensywnej terapii, we włoskim szpitalu pozostanie jeszcze co najmniej 10 dni i tu przejdzie pierwszy etap rehabilitacji.

- Nie mam pojęcia, z czego zbudowane są kości, ale od momentu, w którym lekarze sprawią, że ręka będzie cała, zacznie się moje zadanie - sprawić, żeby funkcjonowała tak jak dotychczas - powiedział kilka dni temu polski kierowca.

Dzisiejsza operacja kierowcy Formuły 1 była już trzecią w ciągu ostatnich 10 dni jakie minęły od wypadku w rajdzie samochodowym w Ligurii.


Zobacz też[edytuj | edytuj kod]

Operacja dłoni Roberta Kubicy powiodła się, 7 lutego 2011

Robert Kubica został przesłuchany przez włoską policję drogową w sprawie wypadku, 15 lutego 2011

Źródła[edytuj | edytuj kod]