2010-12-11: Ogólnopolska Konferencja Transportowa "A Ty, jak się przemieszczasz?"

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
sobota, 11 grudnia 2010
Transport
KolejLotnictwo

Na ogólnopolskiej konferencji zorganizowanej w Łodzi, wystąpią między innymi przedstawiciele Ministerstwa Infrastruktury, Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, przedstawiciele Miasta Łodzi, eksperci zajmujący się transportem miejskim i regionalnym oraz przedstawiciele uczelni wyższych, przedstawiciele środowiska akademickiego i organizacji pozarządowych.

Konferencja rozpocznie się w czwartek 16 grudnia 2010 roku o godzinie 10:30 w sali T401 na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym Uniwersytetu Łódzkiego przy ulicy Rewolucji 1905 r. nr 39 w Łodzi.

Zaplanowano wystąpienie wiceministra infrastruktury Radosława Stępnia o polityce transportowej Polski, a ze strony miasta nowo wybranej prezydent Łodzi Hanny Zdanowskiej o działaniach miasta na rzecz transportu rowerowego. Swoje wystąpienia będą mięli także przedstawiciele organizacji pozarządowych z diagnozą stanu łódzkiej infrastruktury rowerowej, jak również studentów którzy przedstawią jakie są preferencje transportowe studentów łódzkich uczelni.

W ramach konferencji odbędą się także warsztaty, omawiające tematy: projektowania skrzyżowań, promocji zrównoważonego transportu, projektowania miejsc parkingowych i tworzenia kampanii społecznych.

Aleja Piłsudskiego w Łodzi, przy wejściu do Parku Źródliska I (al. Piłsudskiego 100)

Źródła[edytuj | edytuj kod]

Wiadomość z serwisu regionalnego województwa łódzkiego
Wikinews
Wikinews

Ta wiadomość dotyczy bieżących wydarzeń w województwie łódzkim.
Zobacz także aktualne wydarzenia z: Łodzi i Piotrkowa Trybunalskiego
pozostałych miejscowości