Przejdź do zawartości

2010-11-27: Puchar Świata w skokach narciarskich: kwalifikacje do pierwszego konkursu odwołane

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
sobota, 27 listopada 2010

Zaplanowane na piątkowy wieczór kwalifikacje do pierwszego konkursu Pucharu Świata w fińskim Kuusamo zostały odwołane z powodu niekorzystnych warunków atmosferycznych.

Organizatorzy zdołali przeprowadzić dwie serie treningowe, w których najlepsi okazali się Austriacy: Andreas Kofler oraz Thomas Morgenstern. Problemy pojawiły się już podczas treningów, które znacznie się przeciągnęły. Podczas rozpoczętych z opóźnieniem kwalifikacji podmuchy wiatru wzmogły na sile. Po skokach 28 zawodników jury podjęło więc decyzję o odwołaniu serii kwalifikacyjnej i przeniesieniu jej na niedzielę na godzinę 9:00. Pierwsza seria konkursowa rozpocznie się o godzinie 13:15.

W przerwanej serii kwalifikacyjnej najlepszy wynik osiągnął Rosjanin Denis Korniłow (138,5 m), drugi był Fin Juha-Matti Ruuskanen (131,5 m), a trzeci jego rodak Ville Larinto (130,5 m). Zdaniem trenerów polskiej reprezentacji: Hannu Lepistö i Łukasza Kruczka warunki uniemożliwiały rozegranie konkursu w równych dla wszystkich warunkach, a skoki w takich warunkach były niebezpieczne dla zdrowia zawodników.

Źródła[edytuj | edytuj kod]