2010-11-19: Poznań: odbędzie się robocze spotkanie autorów polskich Wikimediów – Sabat

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
piątek, 19 listopada 2010
Wikimedia logo family complete-2013.svg
Najnowsze artykuły

W dniach 20-21 listopada w Poznaniu odbędzie się robocze spotkanie projektów Wikimedia – "Sabat", poświęcone projektom siostrzanym Wikipedii. Na początku miesiąca Stowarzyszenie Wikimedia Polska organizowało podobny zlot poświęcony internetowej encyklopedii, teraz obradować będą przedstawiciele pozostałych projektów.

W sobotę zaplanowana jest dyskusja poświęcona wspieraniu projektów przez Stowarzyszenie Wikimedia Polska, poszukiwaniu nowych edytorów, promowania tychże projektów, kwestiom technicznym i współpracy z innymi wersjami językowymi. Oprócz tego, w pierwszym dniu zlotu omawiane będą w mniejszych grupach problemy Wikinews, Wikibooks i Wikiźródeł. W niedzielę omówione mają być z kolei kwestie dotyczące Wikisłownika i Wikicytatów.

Przebieg spotkania został określony w luźnej formie. Początkowo przez szczegółowym omówieniem problemów przeprowadzona ma być burza mózgów, a następnie na jej podstawie próba budowania koncepcji, jakie można by wdrażać. Na zlot zapisało się 30 użytkowników tychże projektów Wikimedia, które w odróżnieniu od Wikipedii nie mają dużych społeczności, w każdym z nich działa zaledwie kilkanaście, kilkadziesiąt osób.

Miejscem spotkania jest Quality Hotel System Poznań znajdujący się przy ulicy Lechickiej 101.

Źródła[edytuj]

Wiadomość z serwisu regionalnego województwa wielkopolskiego
Wikinews
Wielkopolskie

Ta wiadomość dotyczy bieżących wydarzeń w wielkopolskim.
Zobacz także aktualne wydarzenia z: Kalisza, Konina, Ostrowa Wielkopolskiego, Piły, Poznania, Śremu
pozostałych miejscowości