Przejdź do zawartości

2010-11-01: Poznań: V Międzynarodowy Festiwal Flamenco - Duende w połowie listopada

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
poniedziałek, 1 listopada 2010

W Poznaniu w dniach 12–14 listopada 2010 odbędzie się po raz piąty Międzynarodowy Festiwal Flamenco „Duende”, a w jego ramach, poza koncertami, będą miały miejsce warsztaty i fiesty.

Pierwszego dnia festiwalu na scenie pojawi się Eva Yerbabuena. 13 listopada zagra Nuevo Fuego, a zespołowi temu towarzyszyć będą goście specjalni: tancerz Mateo Gallito i Jose Angel Carmona. Po koncercie będzie można spróbować własnych sił w hiszpańskich tańcach i latynoskich rytmach przy muzyce na żywo w klubie Blue Note. Na zakończenie festiwalu wystąpi Jose Manuel Cañizares, wirtuoz gitary flamenco. Jego interpretacje uzupełnią muzycy i tancerze: Charo Espino oraz Angel Muñoz. Wszystkie koncerty poprowadzi Conrado Moreno.

Sekcje warsztatowe poprowadzą hiszpański tancerz Teo Barea oraz Agata Teodorczyk. Odbędą się także też zajęcia dla dzieci, które z kolei poprowadzi tancerka Dorota Dzięcioł, wykorzystującą m.in. teorię uczenia wg E. E. Gordona.

Podczas Festiwalu premierę będzie miał film instruktażowy DVD "Flamenco – Nauka gry na gitarze", w którym wystąpi dyrektor festiwalu – Sławomir Dolata.

Organizatorem Festiwalu jest Fundacja im. Ferdynanda Magellana. Wszystkie koncerty odbędą się w "AULA ARTIS" Wyższej Szkoły Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa, przy ul. gen. Tadeusza Kutrzeby 10.

Źródła[edytuj | edytuj kod]

Wiadomość z serwisu regionalnego województwa wielkopolskiego
Wikinews
Wikinews
Wielkopolskie
Wielkopolskie

Ta wiadomość dotyczy bieżących wydarzeń w wielkopolskim.
Zobacz także aktualne wydarzenia z: Kalisza, Konina, Ostrowa Wielkopolskiego, Piły, Poznania, Śremu
pozostałych miejscowości