2010-10-12: Katastrofa busa w Nowym Mieście nad Pilicą

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
wtorek, 12 października 2010

Osiemnaście osób zginęło w wypadku drogowym, do którego doszło pod Nowym Miastem nad Pilicą. Doszło tam do zderzenia busa z ciężarówką. Wypadek miał miejsce na drodze wojewódzkiej nr 707, jest to główne połączenie drogowe między Skierniewicami a Nowym Miastem.

Do katastrofy doszło dzisiaj po godz. 6 tuż za Nowym Miastem, przy zjeździe na Rawę Mazowiecką, gdzie zderzył się czołowo bus Volkswagen Transporter z ciężarowym Volvo.

W związku z wypadkiem na terenie dwóch województw: mazowieckiego i łódzkiego została wprowadzona 3-dniowa żałoba przez wojewodę mazowieckiego Jacka Kozłowskiego i łódzkiego Jolantę Chełmińską. Dziewięciomiejscowym Volkswagenem Transporterem jechało 18 osób (14 mężczyzn i 4 kobiety) - byli to mieszkańcy powiatu opoczyńskiego (woj. łódzkie) z gminy Drzewica.

Wypadek w Nowym Mieście nad Pilicą jest jednym z najtragiczniejszych wypadków drogowych w Polsce. W 2005 roku w okolicy Starego Jeżewa w wypadku autokaru zginęło 13 osób, wcześniej w 1994 roku pod Gdańskiem w wypadku autobusu zginęły 32 osoby, 43 były ranne.

Wikinews
Wikinews
Dowiedz się więcej

Reakcje[edytuj | edytuj kod]

W związku z wypadkiem Przewodniczący Parlamentu Europejskiego Jerzy Buzek wyraził współczucie rodzinom 18 ofiar wypadku[1].

link= Zobacz artykuł w Wikipedii na temat:
2010-10-12: Katastrofa busa w Nowym Mieście nad Pilicą

Przypisy[edytuj kod]

Źródła[edytuj | edytuj kod]

Wiadomość z serwisu regionalnego województwa mazowieckiego
Wikinews
Wikinews
Mazowieckie
Mazowieckie

Ta wiadomość dotyczy bieżących wydarzeń w województwie mazowieckim.
Zobacz także aktualne wydarzenia z: Warszawy i Płocka
pozostałych miejscowości