Przejdź do zawartości

2010-09-29: W Łodzi odbędzie się Festiwal Wolnej Kultury

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
środa, 29 września 2010

W dniach 1-3 października 2010 r. w Łodzi odbędzie się VI Festiwal Obywatela, w tym roku jako Festiwal Wolnej Kultury. Trzydniowa impreza ma za zadanie przybliżyć ideę Wolnej Kultury oraz popularyzować twórczość tworzoną na wolnych licencjach.

Pierwszy dzień Festiwalu poświęcony zostanie twórczości filmowej (m.in. pokazy filmów Good Copy, Bad Copy i Sita sings the bules), drugiego dnia odbędą się panele dyskusyjne: Duch współpracy – Od Abramowskiego do Lessiga, Wolne licencje w praktyce – oprogramowanie, edukacja, sztuka oraz Wolne licencje w muzyce. Po dyskusjach odbędą się koncerty muzyków związanych z netlabelem Brennnessel wydającym muzykę na licencjach Creative Commons. W niedzielę będzie miała miejsce gra miejska Dobrodzielni w twojej dzielni zorganizowana przez Stowarzyszenie Inicjatyw Miejskich „Topografie”. Wieczorem planowany jest koncert zespołu Plug&Play.

Festiwal organizuje kwartalnik Obywatel.

Źródła

[edytuj | edytuj kod]
Artykuł wykorzystuje materiał pochodzący z tekstu „Festiwal Wolnej Kultury w Łodzi”, napisanego przez Kamila Śliwowskiego, opublikowanego w serwisie Creative Commons Polska (więcej informacji).

Linki zewnętrzne

[edytuj | edytuj kod]
Wiadomość z serwisu regionalnego województwa łódzkiego
Wikinews
Wikinews

Ta wiadomość dotyczy bieżących wydarzeń w województwie łódzkim.
Zobacz także aktualne wydarzenia z: Łodzi i Piotrkowa Trybunalskiego
pozostałych miejscowości