2010-09-29: W Łodzi odbędzie się Festiwal Wolnej Kultury

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
środa, 29 września 2010
Kultura i rozrywka
N icon culture.png

W dniach 1-3 października 2010 r. w Łodzi odbędzie się VI Festiwal Obywatela, w tym roku jako Festiwal Wolnej Kultury. Trzydniowa impreza ma za zadanie przybliżyć ideę Wolnej Kultury oraz popularyzować twórczość tworzoną na wolnych licencjach.

Pierwszy dzień Festiwalu poświęcony zostanie twórczości filmowej (m.in. pokazy filmów Good Copy, Bad Copy i Sita sings the bules), drugiego dnia odbędą się panele dyskusyjne: Duch współpracy – Od Abramowskiego do Lessiga, Wolne licencje w praktyce – oprogramowanie, edukacja, sztuka oraz Wolne licencje w muzyce. Po dyskusjach odbędą się koncerty muzyków związanych z netlabelem Brennnessel wydającym muzykę na licencjach Creative Commons. W niedzielę będzie miała miejsce gra miejska Dobrodzielni w twojej dzielni zorganizowana przez Stowarzyszenie Inicjatyw Miejskich „Topografie”. Wieczorem planowany jest koncert zespołu Plug&Play.

Festiwal organizuje kwartalnik Obywatel.

Źródła[edytuj]

Artykuł wykorzystuje materiał pochodzący z artykułu Festiwal Wolnej Kultury w Łodzi napisanego przez Kamila Śliwowskiego i opublikowanego pierwotnie w Creative Commons Polska (więcej)

Linki zewnętrzne[edytuj]

Wiadomość z serwisu regionalnego województwa łódzkiego
Wikinews
POL województwo łódzkie COA.svg

Ta wiadomość dotyczy bieżących wydarzeń w województwie łódzkim.
Zobacz także aktualne wydarzenia z: Łodzi i Piotrkowa Trybunalskiego
pozostałych miejscowości