2010-09-26: XIV Warszawski Festiwal Nauki: dzień ósmy

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
niedziela, 26 września 2010

Trwa XIV Warszawski Festiwal Nauki, który zapowiadaliśmy. Odbyło się kilkadziesiąt imprez mających na celu popularyzację nauki.

Podczas ósmego dnia festiwalu, 25 września 2010, na Koszykowej 86 w Polsko-Japońskiej Wyższej Szkole Technik Komputerowych w Warszawie odbył się mini cykl wykładów na temat socjologii, w skład którego weszły:

godzina wykładowca tytuł
10:00 mgr Radosław Nielek Kto ma rację w Internecie?
11:00 dr Albert Hupa Rozprzestrzenianie się negatywnych i pozytywnych treści w Internecie
12:00 dr Adam Wierzbicki Jakość i współpraca na Wikipedii

Radosław Nielek prezentował, jak programy rozpoznają podobne treści w sieci, jak działa anyplagiat. Słuchacze mogli dowiedzieć się, na ile mogą ufać komentarzom na forum czy pod oferta handlową. Okazało się, że bardziej wiarygodna jest krytyka.

Albert Hupa tłumaczył, jak dzisiaj wygląda badanie rozprzestrzeniania się treści w internecie. Można było się również trochę dowiedzieć o historii badań. Ta cześć minicyklu zgromadziła największą publiczność.

Ostatni wykład w tym miejscu pokazał, że Wikipedia to nie tylko encyklopedia, ale i pewna społeczność. Adam Wierzbicki w swoich badaniach stara się odpowiedzieć na pytania dotyczące szans tego modelu współpracy na szersze zastosowanie. Zaobserwowano związek między siłą relacji członków społeczność a jakością tworzonego artykułu.

Źródła[edytuj | edytuj kod]

Wiadomość z serwisu regionalnego województwa mazowieckiego
Wikinews
Wikinews
Mazowieckie
Mazowieckie

Ta wiadomość dotyczy bieżących wydarzeń w województwie mazowieckim.
Zobacz także aktualne wydarzenia z: Warszawy i Płocka
pozostałych miejscowości