2010-09-22: XIV Warszawski Festiwal Nauki: dzień piąty

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
środa, 22 września 2010

Trwa XIV Warszawski Festiwal Nauki, który zapowiadaliśmy. Odbyło się kilkadziesiąt imprez mających na celu popularyzację nauki.

Podczas piątego dnia festiwalu, 22 września 2010, słuchacze Festiwalu mogli uczestniczyć w imprezie pod tytułem: „Tajniki budowy komórki”, które odbyły się w Instytucie Biologii Doświadczalnej im. Marcelego Nenckiego PAN. Prof. Elżbieta Wyroba opowiadała o pokazywanych strukturach komórkowych. Następnie wraz z mgr Rafałem Bartosiewiczem oraz Henrykiem Bilskim prezentowali możliwości mikroskopów elektronowych: skaningowego i transmisyjnego. Można było obejrzeć np. kilkuset krotne powiększone głowy komara. Zajęcia rozpoczęły się o 15:00 i trwały niemal do 17:00.

O 17:30 Sebastian Szymański z Instytutu Filozofii UW wygłosił wykład „Czy instytucje mogą być sprawiedliwe?” w ramach cyklu „Filozofia w praktyce”. Słuchacze mogli dowiedzieć się, jakie są relacje między konstytucją, przepisami za sędzią i jak znaczenie obiektów zależy od kontekstu. Publiczność chętnie zadawała pytania, jednak ograniczenia czasowe nie pozwoliły na udzielenie satysfakcjonujących odpowiedzi. Przy jednym z pytań wykładających stwierdził że „to jest temat na osobny wykład”. Któreś z kolejnych pytań okazało się „tematem na cały cykl wykładów”.

Źródła[edytuj | edytuj kod]

Wiadomość z serwisu regionalnego województwa mazowieckiego
Wikinews
Wikinews
Mazowieckie
Mazowieckie

Ta wiadomość dotyczy bieżących wydarzeń w województwie mazowieckim.
Zobacz także aktualne wydarzenia z: Warszawy i Płocka
pozostałych miejscowości