2010-09-22: Kolędowanie w lecie dla hospicjum: nowa kampania Fundacji GAJUSZ

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
środa, 22 września 2010

Fundacja GAJUSZ od pięciu lat prowadzi Hospicjum Domowe dla Dzieci Ziemi Łódzkiej. Hasło nowej kampanii brzmi: Śpiewamy kolędy latem, bo Jaś umrze przed Gwiazdką.

Bywa, że śpiewamy kolędy latem, bo jeden z naszych pacjentów może umrzeć przed świętami Bożego Narodzenia. Hospicjum to nie tylko opieka medyczna to zuchwałe zmaganie się z czasem i o tym opowiada nowa kampania Fundacji GAJUSZ - czytamy w Biurze Prasowym Fundacji.

Kampania rozpoczyna się happeningiem 23 września 2010 r. na ulicy Dąbrowskiego 87 w Łodzi. Wspólnie z dziećmi wolontariusze i pracownicy Fundacji pomalują pierwszą ścianę budynku, który Fundacja GAJUSZ otrzymała od władz miasta. Po gruntownym remoncie powstanie tu jedno z pierwszych w kraju Hospicjum Stacjonarne dla Dzieci. Impreza jest organizowana w ramach ogólnopolskiej kampanii „Hospicjum to też Życie”.

Spot informacyjny powstał dzięki uprzejmości łódzkiego MPK, strażaków, Teatrów Wielkiego i Harnam. Aktorami stali się wolontariusze i pracownicy Fundacji oraz radny John Godson.

Źródła[edytuj | edytuj kod]

Wiadomość z serwisu regionalnego województwa łódzkiego
Wikinews
Wikinews

Ta wiadomość dotyczy bieżących wydarzeń w województwie łódzkim.
Zobacz także aktualne wydarzenia z: Łodzi i Piotrkowa Trybunalskiego
pozostałych miejscowości