2010-09-19: XIV Warszawski Festiwal Nauki: dzień drugi

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
niedziela, 19 września 2010

Trwa XIV Warszawski Festiwal Nauki, który zapowiadaliśmy. Odbyło się kilkadziesiąt imprez mających na celu popularyzację nauki.

Anna Włodarczyk podczas pokazu herbat

Podczas drugiego dnia festiwalu, 19 września 2010, można było spróbować herbaty na terenie Ogrodu Botanicznego UW. Anna Włodarczyk opowiadała o 6 kolorach chińskiej herbaty, tradycyjnych sposobach parzenia oraz naczyniach do tego używanych. Razem z Magdaleną Rybak prowadzą sklep. Po pokazie można było nabyć różne smaki napoju oraz akcesoria. Nietypowo jak na festiwal nauki, żeby wziąć udział w zajęciach, trzeba było zapłacić za bilet wstępu do Ogrodu. Ilość gości przekroczyła oczekiwania organizatorów, więc część osób musiała stać.

Prof. dr hab. Danuta Danek

Na innej imprezie można było się dowiedzieć, „dlaczego miłość romantyczna musi być nieszczęśliwa”. Prof. dr hab. Danuta Danek opowiadała o tym, jak trauma z w czesnego dzieciństwa negatywnie wpływa na późniejsze związki z kobietami. Za przykład posłużyły fragmenty utworu pod tytułem: „Godzina myśli” Juliusza Słowackiego. Tu również publiczność dopisała, jednak tym razem starczyło miejsc. Zabrakło jednak czasu, gdyż można było odnieść wrażenie, że pani profesor mogłaby mówić co najmniej drugie tyle.

Uczestnicy debaty

Odbyła się kolejna debata główna pt: „Dzieci Sieci”. Red. Edwin Bendyk, prof. dr hab. Janusz Czapiński, oraz dr Mirosław Filiciak rozmawiali o wpływie nowych technolog na społeczeństwo. Dr Filiciak jest współautorem raportu „Młodzi i media”[1], z którego wnioski były omawiane. Przedstawiono zagrożenia i korzyści płynące z coraz większej informatyzacji społeczeństwa. Nowa Aula w starym BUW okazała się dostatecznie duża, żeby pomieścić przybyłą publiczność.

Przypisy[edytuj kod]

Źródła[edytuj | edytuj kod]

Wiadomość z serwisu regionalnego województwa mazowieckiego
Wikinews
Wikinews
Mazowieckie
Mazowieckie

Ta wiadomość dotyczy bieżących wydarzeń w województwie mazowieckim.
Zobacz także aktualne wydarzenia z: Warszawy i Płocka
pozostałych miejscowości