Przejdź do zawartości

2010-08-29: Macierewicz z wizytą w Kanadzie i USA

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
niedziela, 29 sierpnia 2010

Antoni Macierewicz, szef zespołu parlamentarnego ds. katastrofy smoleńskiej, podczas pobytu w USA zaapelował do mieszkającej tam Polonii o głosowanie w nadchodzących wyborach na polityków, gotowych poprzeć w Kongresie wniosek o międzynarodowe śledztwo w sprawie katastrofy smoleńskiej.

Rezolucję w tej sprawie złożył 30 czerwca 2010 r. republikański kongresman z Nowego Jorku Peter King. Antoni Macierewicz najpierw odwiedził Chicago, a następnie udał się na zachodnie wybrzeże USA. Jest to robocza wizyta. Zostałem zaproszony przez Radio Maryja i Solidarność z Los Angeles i San Francisco - poinformował.

Polonia, z którą się spotykam, nie jest w stanie zrozumieć, dlaczego rzecznik prasowy rządu Paweł Graś powiedział, że premier i rząd nie będą współpracować z zespołem, który reprezentuje jedną czwartą polskiego parlamentu – mówił Macierewicz.

Przebywając w Chicago Macierewicz spotkał się z Frankiem Spulą – prezesem Kongresu Polonii Amerykańskiej (KPA). Było to oficjalne spotkanie i uzyskałem obietnice, że Kongres poprze to stanowisko związane z koniecznością powołania międzynarodowej komisji – mówił.

Poza tym Macierewicz rozmawiał na temat wsparcia rezolucji z demokratycznym kongresmanem z Illinois Mike'iem Quigleyem. "Kongresman powiedział, że się z nią zapozna i że jest nadzieja, że ją poprze".

Podobne rozmowy Macierewicz miał prowadzić z politykami w Kanadzie.

Źródła

[edytuj | edytuj kod]