2010-08-18: Hiszpania: konferencja o prekaryzacji i kooperatywach

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
środa, 18 sierpnia 2010

13-15 sierpnia w Hiszpanii odbyła się konferencja Międzynarodowego Stowarzyszenia Pracowników poświęcona tematom niepewnego zatrudnienia oraz kooperatyw pracowniczych. Delegaci z 12 sekcji oraz goście przedstawili sytuację w swoich krajach, dyskutowali o formach działań i strategii oraz prowadzili debaty.

W pierwszych dwóch dniach konferencji, sekcje MSP przedstawiały także informacje o swoich kampaniach na rzecz pracowników "sprekaryzowanych" - to znaczy, pracowników pracujących bez umów, lub mających inne formy niepewnego zatrudnienia, w tym imigrantów. Widać było wspólne problemy organizowania się wśród takich pracowników, ale także wiele możliwości podjęcia działań.

Ostatni dzień był poświęcony tematowi kooperatyw. Dyskutowano wady i zalety kooperatyw pracowniczych oraz ich relacji z kapitalistycznym otoczeniem. Odbyła się też długa dyskusja na ten temat.

Źródła[edytuj | edytuj kod]

Artykuł wykorzystuje materiał pochodzący z tekstu „Hiszpania: Konferencja o prekaryzacji i kooperatywach”, napisanego przez Akai47, opublikowanego w serwisie Centrum Informacji Anarchistycznej (więcej informacji).