2010-08-16: Stefan Schumacher podpisał kontrakt z Miche

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
poniedziałek, 16 sierpnia 2010

Po dość kontrowersyjne wzmocnienia sięga włoska ekipa Miche. Po tym, jak na początku roku podpisała ona kontrakt z Michaelem Rasmussenem, tym razem ściągnęła do swojego składu innego dopingowicza, Stefana Schumachera.

Niemiecki kolarz został w 2008 roku dwukrotnie przyłapany na stosowaniu ulepszonej formuły erytropoetyny. Po raz pierwszy fakt stosowania przez Schumachera CERA potwierdziła analiza próbek pobranych od niego podczas lipcowego Tour de France, natomiast drugą "wpadkę" zaliczył on podczas Igrzysk Olimpijskich w Pekinie.

Decyzją Francuskiej Agencji Antydopingowej (AFLD), która zatwierdzona została przez Międzynarodową Unię Kolarską (UCI), Schumacher ukarany został dwuletnią dyskwalifikacją, która zakończy się 28 sierpnia tego roku. Niemiec co prawda odwoływał się od wyroku do Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu (CAS), jednak nic to nie dało i kara została utrzymana.

Umowa Schumachera z włoską, kontynentalną ekipą Miche obowiązywać będzie od momentu zakończenia okresu dyskwalifikacji kolarza do końca bieżącego sezonu, jednak zawarta jest w niej opcja przedłużenia współpracy na kolejny rok.

Bardzo cieszę się, że znalazłem drużynę i zdołam jeszcze w tym sezonie wziąć udział w kilku wyścigach. Dwuletni okres bez wyścigów to bardzo dużo, jednak nie próżnowałem w tym czasie i ciężko trenowałem, by zachować formę. Zobaczymy, na ile to wystarczy - powiedział 29-letni Niemiec.

Źródła[edytuj | edytuj kod]