2010-07-19: Otwarcie Filtz Studio - pierwsza w Polsce kawiarenka didżejska

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
poniedziałek, 19 lipca 2010
Konsole Pioneer CDJ-2000 w pokoju odsłuchowym Filtz Studio
Łukasz "Tube" Wrzał - założyciel Filtz Studio - podczas audycji na żywo dla muzycznej telewizji internetowej RTS.FM

W środę 21 lipca zostanie otworzona w Gnieźnie pierwsza w Polsce multimedialna kawiarenka i szkółka didżejska. W Filtz Studio internet jest bezpłatny, a prócz komputerów dostępne są również konsolety didżejskie i sala odsłuchowa.

Filtz Studio to pionierska próba stworzenia miejsca nauki i wymiany doświadczeń didżejów w połączeniu z kawiarenką i hotspotem internetowym.

Na gości Filtz Studio czeka darmowy internet, stanowiska komputerowe, profesjonalne konsolety didżejskie. Codziennie każdy klient ma dostęp do najnowszych odtwarzaczy Pioneer CDJ-2000, które swoją światową premierę miały pod koniec zeszłego roku. Poza tym na miejscu dostępnych jest kilka stanowisk z gramofonami Technics Sl oraz mikserami Pioneer DJM 800 i DJM 600, a także hardware i software najlepszych producentów jak RANE (Serato scratch live) oraz NATIVE INSTRUMENTS (TRAKTOR DJ).

Znajduje się tu również wytłumione pomieszczenie studyjno-odsłuchowe.

Filtz Studio to również projekt rocznej szkoły didżejów. W trakcie praktycznych zajęć w małych grupach uczestnicy będą mogli zaznajomić się z obsługą sprzętu i jego funkcjonalności, podstawami technik miksowania, czy kształtowania nastroju muzyki poprzez jej odpowiedni dobór. Dla najlepszych absolwentów przewidziane są płatne staże.

Źródła[edytuj | edytuj kod]

Wiadomość z serwisu regionalnego województwa wielkopolskiego
Wikinews
Wikinews
Wielkopolskie
Wielkopolskie

Ta wiadomość dotyczy bieżących wydarzeń w wielkopolskim.
Zobacz także aktualne wydarzenia z: Kalisza, Konina, Ostrowa Wielkopolskiego, Piły, Poznania, Śremu
pozostałych miejscowości