2010-06-30: Maciej Żurawski piłkarzem Wisły Kraków

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
środa, 30 czerwca 2010
Ekstraklasa


Po pięciu latach do Wisły Kraków wraca Maciej Żurawski. W poniedziałek rano zawodnik przeszedł badania medyczne, a po południu wyleciał z zespołem na zgrupowanie do Barsinghausen. Od nowego sezonu będzie on występował w koszulce z numerem 79.

Żurawski poprzednio w Wiśle grał w latach 1999 - 2005. W barwach "Białej Gwiazdy" do tej pory wystąpił w 217 spotkaniach (153 ligowych). Strzelił w nich 143 bramki (101 w lidze). Zdobył dwukrotnie tytuł króla strzelców. Z zespołem wywalczył także cztery mistrzostwa Polski, Puchar Polski i Puchar Ligi.

Z Wisły Żurawski przeszedł do Celtiku Glasgow, gdzie spędził dwa i pół roku, dwukrotnie zdobywając mistrzostwo kraju, a także puchar ligi i Puchar Szkocji. Kolejne półtora roku "Żuraw" spędził w greckiej Larissie. W ostatni sezon reprezentował barwy Omonii Nikozja, z którą zdobył mistrzostwo Cypru.

Żurawski to także wielokrotny reprezentant Polski. W biało-czerwonych barwach rozegrał 72 spotkania, zdobywając w nich 17 goli. Z reprezentacją dwa razy wystąpił na Mistrzostwach Świata i raz na Mistrzostwach Europy.

Źródła[edytuj | edytuj kod]