2010-06-17: Fundacja Think!: "Fundusze dla Polski – Filmowa Mapa Przemian"

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
czwartek, 17 czerwca 2010

Fundacja Think! organizuje projekt „Fundusze dla Polski – Filmowa Mapa Przemian”. W ramach projektu odbędzie się ogólnopolski konkurs skierowany do uczniów na najciekawsze filmy ukazujące rozwój Polski dzięki finansowemu wsparciu z Funduszy Europejskich.

Konkurs skierowany jest do uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych w Polsce. Zadaniem uczniów jest przygotowanie filmu pokazującego wpływ środków unijnych na rozwój miejscowości, regionu, Polski. Przesłane filmy zostaną umieszczone na interaktywnej „Filmowej Mapie Przemian” oraz w kanale filmowym. Do projektu zostaną zaproszone szkoły gimnazjalne i ponadgimnazjalne. 160 z nich, które pierwsze zgłoszą się do konkursu, otrzyma zestaw scenariuszy zajęć na temat Funduszy Europejskich. Zadaniem nauczycieli będzie przeprowadzenie zajęć, które dostarczą wiedzy do zrealizowania filmu. Nauczyciele otrzymają certyfikat potwierdzający udział w projekcie, a w przypadku, gdy film ich uczniów zostanie nagrodzony lub wyróżniony – również nagrodę pieniężną.

W dzisiejszych czasach, w których młodzież dorasta w otoczeniu urządzeń cyfrowych, taka forma nauki jest jak najbardziej wskazana. Młodzi ludzie i tak tworzą dużo filmów, choć nie tak często są to filmy edukacyjne i dokumentalne. Zaproszeniem na ten konkurs chcemy ich zmotywować, aby wykorzystali swoje telefony komórkowe, aparaty, kamery do stworzenia filmu, w którym pokażą co zmieniło się w kraju, regionie czy w ich okolicy po przystąpieniu Polski do Unii Europejskiej – mówi Dariusz Danilewicz, prezes Fundacji Think!

Termin nadsyłania filmów upływa 5 listopada 2010. Zgłaszane filmy nie powinny być dłuższe niż 180 sekund oraz nie powinny mieć więcej niż 60 MB.

Konkurs jest realizowany przy współfinansowaniu ze środków Unii Europejskiej przyznanych w ramach „Konkursu dotacji na przeprowadzenie działań informacyjno – promocyjnych dotyczących Funduszy Europejskich” ogłoszonego przez Ministerstwo Rozwoju Regionalnego.

Pula nagród w konkursie wynosi 27.450 złotych. Regulamin konkursu oraz szczegółowe zasady i opis nagród znajdują się w serwisie mapaprzemian.pl oraz think.org.pl

Źródła[edytuj | edytuj kod]