2010-06-16: Michael Bemben piłkarzem Górnika Zabrze

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
środa, 16 czerwca 2010

Urodzony w Rudzie Śląskiej Michael Bemben podpisał z Górnikiem Zabrze roczny kontrakt z opcją przedłużenia o kolejne 12 miesięcy. 34-letni prawy obrońca swoją przygodę z piłką nożną rozpoczynał w juniorach Górnika Zabrze, a ostatnio reprezentował barwy 1. FC Union Berlin występującego w 2. Bundeslidze.

- Dla mnie liczy się ogromne doświadczenie i nie ukrywam, że liczę na Michała, który swoim podejściem na boisku i poza nim powinien pokazać młodym chłopakom na czym polega profesjonalne podejście do zawodu. Jego przyjście do Górnika powinno zabezpieczyć nam dobry poziom gry na pozycji prawego obrońcy - powiedział dyrektor ds. sportowych Tomasz Wałdoch, który zna się z Michaelem jeszcze z występów w VfL Bochum.

Bemben urodził się 28 stycznia 1976 roku w Rudzie Śląskiej i pierwsze kroki związane z piłką stawiał w juniorskim zespole Górnika Zabrze. W wieku 13 lat wraz z rodziną wyemigrował do Niemiec i tam kontynuował piłkarską karierę. W 1995 roku trafił do drugiego zespołu VfL Bochum, a trzy lata później został włączony do pierwszego zespołu. W pierwszym zespole VfL spędził siedem lat w trakcie których rozegrał 122 spotkania i zdobył 3 bramki. W 2005 roku przeszedł do Rot-Weiss Essen, z którym awansował do 2. Bundesligi a następnie trafił do 1. FC Union Berlin, z którym także awansował do 2. Bundesligi.

Źródła[edytuj | edytuj kod]