Przejdź do zawartości

2010-06-14: Koszęcin: "Święto Śląska" po raz dwunasty (25-27 czerwca 2010)

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
poniedziałek, 14 czerwca 2010
Pałac w Koszęcinie - siedziba Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk

W dniach 25-27 czerwca 2010 po raz dwunasty odbył się w kompleksie pałacowo-parkowym w Koszęcinie piknik artystyczny Święto Śląska.

Swoje 57. urodziny świętował Zespół Pieśni i Tańca Śląsk, na scenie wystąpili również m.in. Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca "Mazowsze", Narodowy Zespół Pieśni i Tańca "Litwa", a także wykonawcy muzyki folk (Żywiołak, Psio Crew, Dagadana, Sound of Times), jazz (Joachim Mencel, New Bone i Coherence Quartet), blues (Ścigani), pop (Feel, Natalia Lesz), czy country (Whisky River). Wystąpił także kabaret Łowcy.B.

Święto Śląska uświetnił również szereg imprez towarzyszących, m.in. pokaz sztucznych ogni, wystawy i warsztaty rękodzieła ludowego, turniej skata, wesołe miasteczko, projekcja materiałów dotyczących działalności zespołu Śląsk i wiele innych.

Dzięki dofinansowaniu jest przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013 wstęp na imprezę był bezpłatny.

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]

Źródło[edytuj | edytuj kod]

Program Święta Śląska

Wiadomość z serwisu regionalnego województwa śląskiego
Wikinews
Wikinews

Ta wiadomość dotyczy bieżących wydarzeń w województwie śląskim.
Zobacz także aktualne wydarzenia z: Bielska-Białej, Częstochowy, Katowic i Rybnika
pozostałych miejscowości