2010-06-09: Chiny zaprzeczają, iż cenzurują internet

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Azja
środa, 9 czerwca 2010

Chiny zaprzeczyły informacją o cenzurowaniu internetu. W dokumencie Internet w Chinach zawarto informacje, iż mieszkańcy państwa posiadają wolność słowa w sieci

Dokument zamieszczony został na anglojęzycznych stronach internetowych, prezentując sytuację prawną internetu w kraju. W ostatnim czasie pojawiały się częste uwagi związane z wspieraniem ataków na serwery firmy Google oraz cenzurowaniem sieci. Chińskie władze poprzez zamieszczone informacje w sieci stara się poprawić swój własny wizerunek.

Gwarantowanie wolności słowa w Internecie obywatelom. Pomimo stwierdzenia, iż Chińczycy posiadają prawo do wolności słowa, rząd kraju zamieszcza listę powodów, z których może cenzurować sieć chiński rząd zamieścił listę powodów, z których można cenzurować internet.

Obecnie ten kraj to jedno z państw najsurowiej egzekwujący cenzurę internetu. Obywatele państwa nie mogą korzystać z wielu popularnych portali internetowcy takich jak Blogger, YouTube, Picasa. Oprócz tego Chińczycy mają utrudniony dostęp do Google Mobile czy Google Docs.

Źródła[edytuj | edytuj kod]