2010-06-02: Creative Commons uruchomiło program pozyskiwania funduszy na granty

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
środa, 2 czerwca 2010

Creative Commons uruchomiło wczoraj program grantowy Catalyst Grants (Granty katalizatorowe) w ramach którego chce zebrać i rozdać 100.000 dolarów amerykańskich wynalazcom, animatorom kultury, innowacyjnym nauczycielom i naukowcom na całym świecie.

Wnioskodawcy mogą szukać finansowania na działania, które są zgodne z misją Creative Commons “wspierania kreatywności (kulturalnej, edukacyjnej, naukowej) Mogą to być projekty promowania i wdrażania narzędzi CC, licencji i technologii oraz w celu wsparcia budowy i pracy społeczności, które chcą stworzyć coś w otwartym modelu.

Propozycje swoich projektów można składać do 30 czerwca, po ocenie wniosków składanych przez oddziały i światową społeczność CC, wybrane projekty otrzymają dofinansowanie wysokości 1.000$ - 10.000$ na wprowadzenie swoich pomysłów w życie. Finansowanie nie może być wykorzystane do lobbingu, typowej działalności oddziałów CC na świecie (np. organizacji Salonu CC czy tłumaczenia licencji itp.) ani wyłącznie do tworzenia dzieł na licencjach Creative Commons. Wnioski (w dowolnej ilości) mogą składać organizacje i instytucje z całego świata.

Źródła[edytuj | edytuj kod]

Artykuł wykorzystuje materiał pochodzący z tekstu „Catalyst Grants – Creative Commons dla otwartości i innowacyjności”, napisanego przez Kamila Śliwowskiego, opublikowanego w serwisie Creative Commons Polska (więcej informacji).