2010-05-25: USA: medialny skandal wokół romansu z młodym Portorykańczykiem autora książek o leczeniu z homoseksualizmu

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
LGBT
President George W. Bush meets with the leadership of the Southern Baptist Convention in the Oval Office, Oct. 11, 2006.jpg
"Jezus ma moc zbawienia i zmiany Waszej orientacji seksualnej" mówią gejom przedstawiciele Południowej Konwencji Baptystów (Southern Baptist Convention). To największa i jedna z bardziej znaczących grup wyznaniowych w USA. Znana jest powszechnie ze zdecydowanie konserwatywnych poglądów społecznych. Współcześnie przejawiają się one m.in. zwalczaniem homoseksualizmu. W latach 60. XX w. była jednym ze zwolenników segregacji rasowej w USA i ostoją działaczy sprzeciwiających się równopuprawnieniu dla Afroamerykanów. Na zdjęciu prezydent USA George W. Bush na spotkaniu z liderami SBC w październiku 2006 r.
wtorek, 25 maja 2010

USA, Miami: jak donosił "Times Online", 61-letni amerykański pastor i profesor George Alan Rekers, został w maju 2010 r. sfotografowany razem z młodym Portorykańczykiem, z którym wracał z 10‑dniowych wakacji w Londynie i Madrycie. Wokół pastora wybuchł skandal, ponieważ znany jest jako jeden z czołowych działaczy antygejowskich wypowiadających się przeciwko homoseksualizmowi i ruchowi emancypacyjnemu LGBT, a mężczyzna został przez niego wynajęty przez Internet, za pośrednictwem serwisu Rentboy.com

Dwudziestoletni towarzysz podróży pastora reklamował się we wspomnianym serwisie w sposób niedwuznacznie sugerujący usługi seksualne. Postawiony wobec faktów Renkers tłumaczył się dziennikarzom z problemów zdrowotnych — Byłem operowany. Nie mogę nosić walizek. Po to go wynająłem — przy czym na opublikowanych zdjęciach widać pastora pchającego osobiście lotniskowy wózek bagażowy.

Jak podają media, Georg Rekers jest pastorem Południowej Konwencji Baptystów, zasiada w radzie National Association for Research & Therapy of Homosexuality (NARTH), jednej z organizacji zajmujących się terapią reparatywną gejów i lesbijek oraz jest współzałożycielem wpływowej grupy lobbingowej w USA. Odnotowano jego wcześniejsze wypowiedzi przeciw prawu legalizującemu adopcję dzieci przez pary osób tej samej płci w Stanie Floryda i Arkansas. Jest też autorem kilku książek o tzw. "leczeniu z homoseksualizmu". Po ujawnieniu rewelacji o europejskich wakacjach pastora Renkersa, pojawiły się głosy wzywające go do ustąpienia z zajmowanego stanowiska.

Moim bohaterem jest Jezus Chrystus, który kocha nawet ludzi pogardzanych, także grzeszników seksualnych i prostytutki. Tak jak Jezus Chrystus celowo spędzam czas z grzesznikami, mając na celu próbę pomocy im — pisał Rekers w liście rozesłanym do swoich oponentów. Za pośrednictwem Facebook'a wyjaśniał z kolei — Jeśli porozmawiasz z moim asystentem podróży (…), dowiesz się, że spędziłem wiele czasu rozmawiając z nim na temat naukowych przyczyn dotyczących pragnienia zaprzestania stosunków homoseksualnych. — Sam 20-latek indagowany przez dziennikarzy, wyraził zaskoczenie słowami pastora i mówił raczej o jego upodobaniu do masażu erotycznego. W połowie maja 2010 r. media poinformowały o rezygnacji pastora z członkostwa w NARTH.

W kontekście przypadku George'a Rekersa media przypominają również podobną sprawę amerykańskiego senatora Roya Ashburna sprzed trzech miesięcy. Ashburn dał się zapamiętać kalifornijskim wyborcom jako zagorzały przeciwnik praw homoseksualistów. W marcu 2010 r. został zatrzymany przez policję podczas jazdy samochodem pod wpływem alkoholu. W trakcie śledztwa wyszło na jaw, że senator wyszedł nad ranem z jednego z gejowskich barów. Finałem tamtej sprawy był publiczny comming out Ashburna, skrucha i przyznanie się do błędów. W przeciwieństwie do niego, pastor George Alan Rekers, jak dotąd, zdecydowanie zaprzecza jakoby był homoseksualistą.

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]

Źródła[edytuj | edytuj kod]