Przejdź do zawartości

2010-04-23: Grzegorz Napieralski kandydatem SLD w wyborach prezydenckich

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
piątek, 23 kwietnia 2010

Wczoraj SLD w drodze jawnego głosowania mianował Grzegorza Napieralskiego kandydatem ugrupowania w wyścigu do fotela prezydenta.

W posiedzeniu zarządu udział wzięli szefowie i sekretarze wojewódzkich oddziałów SLD. Zgłoszonych zostało trzech kandydatów: Ryszard Kalisz, Marek Siwiec oraz Grzegorz Napieralski.

Napieralski optował za wyborem Siwca na kandydata ugrupowania, jednak jego kandydatura wzbudziła sprzeciw części działaczy terenowych. Z kolei Ryszard Kalisz nie cieszy się sympatią szefa partii, bowiem niejednokrotnie poddawał krytyce jego sposób zarządzania partią.

Poprzednik Napieralskiego na stanowisku szefa partii, Wojciech Olejniczak, uważa, że "skoro Grzegorz chciał wystartować w tych wyborach, forsowanie innego kandydata, nie miało sensu, bo nikt nie mógłby walczyć o prezydenturę bez wsparcia lidera".

I tura wyborów 20 czerwca[edytuj | edytuj kod]

Marszałek Sejmu Bronisław Komorowski, pełniący tymczasowo funkcje tragicznie zmarłego Lecha Kaczyńskiego, ogłosił termin przyśpieszonych wyborów prezydenckich na 20 czerwca. Oznacza to, że ewentualna druga tura będzie miała miejsce 4 lipca.

Źródła[edytuj | edytuj kod]