Przejdź do zawartości

2010-04-15: Telewizje wspólnie zrealizują transmisję z pogrzebu Lecha Kaczyńskiego

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
czwartek, 15 kwietnia 2010

Polsat, TVN oraz telewizyjna Jedynka będą wspólnie realizować transmisje z weekendowych uroczystości pogrzebowych Lecha i Marii Kaczyńskich. Trzy największe stacje podzielą się miejscami tak, by nie powielać swoich działań.

Trzy największe stacje telewizyjne wykorzystają swoje zaplecze techniczne i logistyczne, by sprawniej zrealizować transmisje z uroczystości pogrzebowych pary prezydenckiej. Bez dodatkowych opłat telewizje będą udostępniać sobie nawzajem sygnał. Dodatkowo operatorzy podzielą się miejscami, by nie powielać tych samych obrazów i sprawniej zrealizować transmisję.

Dzięki temu TVP będzie mogła wyemitować zdjęcia ze śmigłowca, którym dysponuje zarówno TVN jak i Polsat. Z kolei Telewizja Polska dysponuje większą liczbą wozów transmisyjnych.

Telewizje współpracują ze sobą już od soboty. Zdaniem rzeczników wszystkich stacji, warto ją przedłużyć. Uroczystości pogrzebowe to jedno z największych wydarzeń, w którym uczestniczyć będą prezydenci innych państw oraz najwyższe władze. Zarówno przed organizatorami, jak i przed mediami czeka ogromne wyzwanie logistyczne i techniczne.

Na razie jeszcze nie ustalono szczegółów, ale jak mówi Karol Smoląg, rzecznik TVN, stacje podzielą między siebie obowiązki według lokalizacji. Zapewnia jednak, że wspólna realizacja transmisji nie oznacza, że na wszystkich kanałach będziemy oglądać to samo. Poszczególne stacje same zdecydują, czyj obraz transmitować.

Dziś również TVP zdecyduje, czy wspólnie wyprodukowany sygnał będzie bezpłatnie udostępniany innym telewizjom - zarówno krajowym, jak i zagranicznym.

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]

Źródła[edytuj | edytuj kod]