2010-04-13: „Podróżowaliście tam, aby złożyć hołd i zwrócić oczy świata na zbrodnię katyńską...”

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
wtorek, 13 kwietnia 2010
Trumna z ciałem prezydenta Lecha Kaczyńskiego w kaplicy Pałacu Prezydenckiego

Dzisiaj mija czwarty dzień żałoby po śmierci 96 osób, które zginęły w katastrofie samolotu pod Smoleńskiem. Podobnie jak w dniach poprzednich i dzisiaj wiele osób przyszło pod Pałac Prezydencki w Warszawie oddać hołd, zapalić znicz, złożyć kwiaty czy pomodlić się za zmarłych.

Śmierć Lecha Kaczyńskiego wywołała emocje prawie u wszystkich Polaków. Wzruszyli się nawet ci, co mieli inne poglądy niż zmarły tragicznie prezydent. Portal informacyjny tvn24.pl uruchomił stronę na której można składać kondolencje rodzinom ofiar sobotniej tragedii. Internauci piszą m.in.:

- Na początku był szok i niedowierzanie, potem ból, żal, smutek, rozpacz. Tragicznie i nagle odszedł Ktoś, kogo nie znałem, z kim nie zawsze się zgadzałem, a kto mimo wszystko był mi bliski, bo był Głową Państwa, Polski, w której żyję i mieszkam. Dzięki Niemu zaczęto bez kompleksów i otwarcie mówić o Katyniu, o Powstaniu Warszawskim. Dzięki Niemu nie wstydziliśmy się być patriotami, Polakami, dzięki Niemu bez wstydu wyznajemy nasze wartości. Dzięki Pani Marii doceniliśmy dobro i naturalność w Pałacowym świecie - napisał jeden z internautów - Internauta.

- Jestem ateistką, ale tak samo jak wszystkim cisną mi się łzy do oczu. Jest mi żal i bardzo przykro (...). Mam nadzieję, że to co się stało trochę powstrzyma naszą narodową zapalczywość w parlamencie, mediach, społeczeństwie i będzie możliwy dialog dla dobra nas wszystkich, czyli dla Naszej Ojczyzny - Basia.

- Dzięki im świat dowiedział się o Katyniu. Bardzo bolesne, ale to jest nasze pięć minut... pięć minut prawdy dla Polski - Internautka.

- Historia zatoczyła koło. Podróżowaliście tam, aby złożyć hołd i zwrócić oczy świata na zbrodnię katyńską, lecz takiej ofiary nikt się nie spodziewał. Cześć Waszej pamięci! - Nekkara.

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]

Źródła[edytuj | edytuj kod]