2010-04-04: Media Markt: Warszawę mamy gdzieś!

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
niedziela, 4 kwietnia 2010

Media Markt, ogólnopolska sieć sprzedaży sprzętu RTV oraz AGD, ponownie szokuje kontrowersyjną reklamą. W ramach jednej z lokalnych kampanii pojawiły się billboardy z hasłem - Warszawę mamy gdzieś!

Sieć Media Markt znana jest z reklam, które przyciągają uwagę. Na oryginalną akcję marketingową zdecydowano się w Płocku, gdzie rozwieszono kilkadziesiąt billboardów z hasłem Warszawę mamy gdzieś!. Akcja marketingowa wywołała zamieszanie wśród mieszkańców - jedni zgadzają się z hasłem, inni twierdzą, ze jest niegrzeczne. Hasło ma sugerować mieszkańcom Płocka, by po tani sprzęt nie jeździli już do Warszawy.

Billboardy z kontrowersyjnym hasłem promują otwarcie sklepu Media Markt w Płocku. Wszystkie nasze hasła są kontrowersyjne. Ich celem jest skłonienie ludzi do zastanowienia się, zatrzymania i dyskusji - mówiła w rozmowie z "Gazetą Wyborczą" rzeczniczka Media Markt, która dodała, że hasło reklamowe należy traktować z przymrużeniem oka. Przypomniała, że otwarcie Media Markt w Piotrkowie Trybunalskim promowano hasłem Łódź niech spływa.

Źródła[edytuj | edytuj kod]