Przejdź do zawartości

2010-04-02: Unia przyznała 5,7 mln zł na lubelskie ścieżki rowerowe

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
piątek, 2 kwietnia 2010

5,7 mln złotych dostał od Unii Europejskiej Lublin na budowę bezpiecznego systemu tras rowerowych. Prawdopodobnie większość pieniędzy nie zostanie wykorzystana na budowę kolejnych odcinków ścieżek, bo remontu wymagają zniszczone przez długą zimę nawierzchnie istniejących już tras rowerowych.

Jednak, jak dowiedział się Kurier Lubelski, rowerzyści oprócz nowych nawierzchni będą mogli cieszyć się m.in. wydłużeniem do ul. Walecznych ścieżki rowerowej biegnącej obok Dworku Grafa.

Skończona ma również zostać trasa rowerowa w parku Czuby, w wąwozie pomiędzy ulicami Szmaragdową i Bursztynową. Trasa ta połączy dzielnicę Czuby z terenami wokół lubelskiego zalewu. W wąwozie powstał już m.in. amfiteatr, a oprócz ścieżki rowerowej mają się tam znaleźć także inne atrakcje, jak np. plac zabaw dla dzieci czy altanki dla miłośników grilla. Plany przedłużenia ścieżki rowerowej biegnącej po zachodniej stronie zalewu do ul. Cienistej ma również lubelski MOSiR, który stara się zdobyć na ten cel 2,5 mln zł unijnego dofinansowania.

Źródła[edytuj | edytuj kod]