Przejdź do zawartości

2010-04-02: Łódź: FotoWiki 2010 - warsztaty fotograficzne

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
piątek, 2 kwietnia 2010

W dniach 1-3 maja 2010 w Łodzi odbędą się warsztaty fotograficzne organizowane przez Stowarzyszenie Wikimedia Polska.

Ulica Piotrkowska w Łodzi

O ile liczba zdjęć przesyłanych do Wikimedia Commons i stosowanych później w projektach Wikimedia, takich jak Wikipedia jest duża - to ich jakość pozostawia często wiele do życzenia. Stąd organizacja warsztatów mających przysłużyć się poprawie umiejętności fotograficznych osób wgrywających zdjęcia do projektów Wikimedia i przyciągnięciu większej liczby zdolnych fotoamatorów i profesjonalistów. Ponadto celem warsztatów jest m.in. wymiana doświadczeń między fotografami oraz zapoznanie się z programami do obróbki fotografii cyfrowej.

Warsztaty przeznaczone są dla osób już zamieszczających zdjęcia Wikimedia Commons, fotoamatorów i zawodowych fotografów.

Wikiwarsztaty odbędą się w Łodzi, w której jest wiele różnorodnych miejsc do sfotografowania, począwszy od niszczejącej jak i zrewitalizowanej architektury pofabrycznej, przez śródmiejskie kamienice eklektyczne i secesyjne po nowoczesne budynki użyteczności publicznej. Łódź jest też miastem parków, ogrodu botanicznego, niedawno odnowionej Palmiarni, mało znanych rzeczek i największego w Europie lasu w granicach miasta. W Łodzi odbywa się wiele imprez związanych z fotografią od Camerimage przez Międzynarodowy Festiwal Fotografii po niszowe warsztaty w rodzaju Obraz w Kadrze.

Wikiwarsztaty będą trwały przez weekend 1-3 maja 2010. Zajęcia będą się odbywały w Łódzkim Domu Kultury oraz w plenerze. Na stronie internetowej organizatora powstała podstrona, na której osoby chętne do uczestnictwa w warsztatach mogą się zapisywać.

Źródła[edytuj | edytuj kod]