2010-04-01: RoodyAlien obraził się, że Deep Purple nie zagrają w Warszawie

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
czwartek, 1 kwietnia 2010

1 kwietnia 2010 o godzinie 11:22 redaktor Wikipedii, posługujący się pseudonimem RoodyAlien wyraził swe wzburzenie wpisując w hasło 2010 informacje o mającym się odbyć koncercie Deep Purple. Demonstracja ta odbyła się poprzez wpisanie w pasek edycji słów: " RoodyAlien się obraża".

Fragment strony "Ostatnie zmiany" widzianej o godz. 11:31 z wpisem "RoodyAlien się obraża" (podkreślenie redakcji. Widoczny wyraźniej po kliknięciu w powyższą grafikę (hotlink)
Za to może troszkę też ale o wiele bardziej za to, iż nie było o tym wspomniane właśnie w kalendarium :)

Dla zakomunikowania społeczności wikipedystów, śledzących zmiany w artykułach encyklopedii, co umożliwia specjalna strona w:Specjalna:Ostatnie zmiany, jakich zmian się dokonuje na jej stronach, służy pasek edycji, czyli małe pole zamieszczone pod dużym oknem edycji. Właśnie w tym polu wikipedysta RoodyAlien dokonał wpisu pokazującego obrażenie się. Z analizy wpisu wynika, ze dokonał go edytując w haśle 2010 sekcję "Spodziewane wydarzenia w Polsce:". Na pytanie redaktora Wikinews: Czy obraziłeś się dlatego, że nie zagrają w Warszawie? Odpowiedział: Za to może troszkę też (bo to w sumie podróż w jedną i drugą stronę to zawsze "kilka złotych"; z drugiej strony cieszę się, że jakieś większe wydarzenia kulturalne dzieją się poza Warszawą) ale o wiele bardziej za to, iż nie było o tym wspomniane właśnie w kalendarium :)

Informacja o tym także nie pojawiła się na łamach Wikinews, ale być może pod wpływem tej publikacji pojawi się niebawem.

Już po opublikowaniu tego newsa odkryto, że RoodyAlien wyczyścił swoją stronę dyskusji, wpisując tym razem w pasek edycji słowa "Pomoc:Strona_dyskusji#Archiwizacja - robię jak zalecają :) (zdziwiło mnie, że nie jest zalecane przenoszenie strony)". Wobec takiego działania redakcja Wikinews podjęła decyzję o poinformowaniu RoodyAliena, że jego działania zostały nagłośnione w prasie.

Źródła[edytuj | edytuj kod]