Przejdź do zawartości

2010-03-22: Drawsko Pomorskie: Rajd Turystyczny "Witamy wiosnę"

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Plakat rajdu
Plakat rajdu
poniedziałek, 22 marca 2010

W niedzielę, 21 marca, odbył się w okolicach Drawska Pomorskiego Rajd Turystyczny "Witamy wiosnę". Organizatorem akcji były lokalne koło PTTK oraz drawski urząd miejski.

Rajd odbył się na dwóch trasach: pieszej i rowerowej. Obie grupy spotkały się w Nętnie na wspólnym ognisku. Innymi atrakcjami była np. ostatnia w sezonie kąpiel morsów i pamiątkowy znaczek rajdowy.

Rajd pieszy

[edytuj | edytuj kod]

Rajd odbył się na trasie Drawsko Pomorskie - Żółcin - Rydzewo - Nętno i miał łączną długość 12 km. Rozpoczął się o godzinie 10:00 pomimo deszczowej pogody. Uczestnicy pokonując trasę mieli okazję wysłuchać klangoru żurawi oraz zobaczyć bociany i gęsi. W Nętnie czekali na nich uczestnicy rajdu rowerowego, ognisko oraz grochówka. Po kąpieli morsów i upieczeniu kiełbasy wśród oklasków podpalono i zatopiono marzannę. Wśród śpiewów uczestnicy rajdu wrócili do Drawska Pomorskiego autokarem.

Rajd rowerowy

[edytuj | edytuj kod]

Rajd odbył się na trasie Drawsko Pomorskie - Zagozd - Zajezierze - Zagórzyce - Różnowo Łobeskie - Nętno - Rydzewo - Zarańsko - Drawsko Pomorskie i miał łączną długość 32 km.

Fotorelacja z rajdu pieszego

[edytuj | edytuj kod]

Źródła

[edytuj | edytuj kod]
Wiadomość z serwisu regionalnego województwa zachodniopomorskiego
Wikinews
Wikinews
Zachodniopomorskie
Zachodniopomorskie

Ta wiadomość dotyczy bieżących wydarzeń w województwie zachodniopomorskim.
Zobacz także aktualne wydarzenia z: Szczecina, Koszalina, Stargardu, Kołobrzegu, Świnoujścia
pozostałych miejscowości