2010-03-01: Moduł "Raporty mailowe" wygrał konkurs "Jakość Roku 2009"

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
POL location map.svg
poniedziałek, 1 marca 2010

19 lutego 2010 roku w Park Hotel Diament w Katowicach odbyła się uroczysta gala podsumowująca IV edycję konkursu Jakość Roku 2009 organizowanym przez Biznes Raport i Dziennik Gazeta Prawna. W tegorocznej edycji wzięło udział ponad 200 przedsiębiorstw z całego kraju. Wśród znanych firm tj. jak: Atlas Sp. z o.o., Bartek SA, Grupa Kęty SA, Mokate SA, Nestle Waters Polska SA, YES Biżuteria Sp. z o.o. znalazła się także firma Varico…na wszystko mamy program[1]. Kapituła programu przyznała tytuł Jakość Roku 2009 firmie Varico w kategorii: Innowacja za moduł Raporty Mailowe. Funkcjonalność tak wprowadzona została w roku 2009 do oprogramowania finansowo-księgowego Księga Przychodów i Rozchodów KPiR®[2]. Ich pomysłodawcą i twórcą jest Piotr Wróblewski – programista z wieloletnim doświadczeniem w branży informatycznej.

Na początek wyjaśnij proszę Piotrze, czym są Raporty Mailowe?

Piotr Wróblewski: Funkcjonalność Raportów Mailowych umożliwia przede wszystkim:

  • generowanie raportów składających się z wielu zestawień księgowych obecnych w programie np.: zestawień miesięcznych lub rocznych, zestawień VAT-7, zbiorczych list płac, rejestrów zakupów oraz rejestrów sprzedaży,

•zamieszczanie w raporcie wybranych składników, •edytowanie szablonów składników - w wersji EKSPERT programu KPiR, •wysyłanie zestawień za pomocą wewnętrznego klienta email, •tworzenie dokumentów w formacie PDF, •dokonanie podglądu dokumentu przed wysłaniem, •wysyłanie zbiorczych maili, bez użycia zewnętrznego narzędzia do obsługi poczty elektronicznej, •i wiele, wiele innych opcji, które poznać można użytkując ten program.

Powiedz proszę skąd pomysł na stworzenie takiego modułu?

PW:Głównym motywem utworzenia Raportów Mailowych było umożliwienie użytkownikom naszych programów przygotowanie raportów dla własnych klientów. Ważne było, aby były one tworzone w prosty sposób, były w pełni konfigurowalne i każdy, nawet niedoświadczony użytkownik potrafił sobie z tym poradzić. Do tego chcieliśmy wykorzystać najpopularniejsze i najpowszechniej stosowane technologie, takie jak poczta email czy dokumenty PDF. W ten sposób narodził się pomysł, który po długim etapie projektowania znalazł swoją realizację w programie. Zapewniam, że to jeszcze nie wszystkie funkcjonalności, które zostały przewidziane w projekcie.

Jakie korzyści niesie ze sobą jego użytkowanie?

PW: Przede wszystkim oszczędność czasu - definiując składniki zestawienia, program sam generuje raport. W drugiej kolejności moduł jest niezwykle wygodny dla użytkownika, bowiem raz wykonany szablon można wykorzystać wielokrotnie. Elastyczność – umożliwiająca modyfikację sposobu prezentacji danych, i co ważne prostą konfigurację poprzez dodanie adresu e-mail do właściciela, zaznaczenie danych i przypisanie szablonu. Dobrą informacją dla administratorów sieci komputerowej w firmie będzie z kolei fakt, iż moduł Raporty Mailowe nie wymaga zintegrowania z żadnym zewnętrznym oprogramowaniem.

Wiemy, że Twoja obecność przy odbieraniu nagrody nie była możliwa z uwagi na pełnione obowiązki, jednak powiedz proszę jak się czujesz na myśl, iż efekt Twojej pracy uzyskał miano Jakość Roku 2009 w kategorii Innowacja?

PW: Dla mnie to z pewnością duże wyróżnienie. Szczególnie, że zostało to docenione i zauważone przez Kapitułę programu Jakość Roku, a także przez użytkowników programów Varico. Takie nagrody na pewno motywują do dalszej pracy!

Pomysłodawcą i organizatorem konkursu jest katowicka agencja Public PR, wydawca Biznes Raportu, ukazującego się w Dzienniku Gazecie Prawnej wspierana merytorycznie przez Polskie Centrum Badań i Certyfikacja SA.

Poznaj pełną listę laureatów link Link

Źródła[edytuj | edytuj kod]