Przejdź do zawartości

2010-02-16: ZHP: spotkanie komendantów w siedzibie Chorągwi Gdańskiej

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
wtorek, 16 lutego 2010

W dniach 10 -11 lutego w siedzibie Chorągwi Gdańskiej odbyło się spotkanie komendantów, programowców oraz skarbników chorągwi.

Podczas pierwszej części zbiórki, wspólnej dla wszystkich uczestników spotkania, hm. Beata Matyjaszczyk przedstawiała stan prac nad ustawą o pożytku publicznym i wolontariacie.

Po obiedzie aż do późnych godzin wieczornych pracowano w grupach. Komendanci spotkali się z druhną Naczelnik ZHP. Zastępcy ds. programowych rozmawiali na temat treści kursów, odznaki programowej oraz zastanawiali się nad systemem pracy z kadrą programową ZHP. Skarbnicy natomiast zajmowali się projektem uchwały składkowej, projektem uchwały dotyczącej finansowania władz naczelnych oraz projektem zbiórki wewnętrznej „Kapitał rozwoju harcerstwa”.

Od rana 11 lutego po dalszej pracy w grupach przedyskutowano na spotkaniu plenarnym kwestie dotyczące Jubileuszowego Zlotu 100-lecia harcerstwa, podjęto decyzję w sprawie pozyskiwania środków finansowych na działalność harcerskich komend oraz wydano cegiełki na zbiórkę publiczną na s/y „Zawisza Czarny”.

W spotkaniu wzięli udział członkowie GK ZHP z naczelniczką hm. Małgorzatą Sinicą na czele.

Źródła[edytuj | edytuj kod]