Przejdź do zawartości

2010-02-12: W Australii rusza kampania społeczna dla coming outu

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
LGBT
Michael Kirby, jest utytuowanym prawnikiem zasiadającym w latach 1996-2009 w Sądzie Najwyższym Ausrtalii. W 1999 ujawnił publicznie swój wieloletni związek z Johanem van Vlotenem. Znany jest z mocnych i zaagażowanych przemówień publicznych i wspierania swoim autorytetem środowisk LGBT
link= Zobacz artykuł w Wikipedii na temat:
Sytuacja prawna i społeczna osób LGBT w Australii
piątek, 12 lutego 2010

W Australii rozpoczęto nową kampanię społeczną, która ma zachęcić pracodawców do wspierania "wyjścia z szafy" pracowników o odmiennej orientacji seksualnej.

Ukrywanie swojej orientacji seksualnej w miejscu pracy, w obawie przed dyskryminacją, prowadzi do kłopotów ze zdrowiem psychicznym i fizycznym. Czas to zmienić — powiedział prof. Michael Kirby, emerytowany sędzia Sądu Najwyższego Australii, który sam jest gejem. Podczas konfencji prasowej rozpoczynającej kampanię, Kirby przekonywał, że geje i lesbijki codziennie narażeni są na docinki i dyskryminację w miejscu pracy, dlatego część z nich ukrywa swoje preferencje. Jako przykład podawał własne doświadczenia z pracy w australijskich urzędach. Przekonywał do czynnego popierania przez pracodawców coming outu swoich pracowników.

"The Herald Sun" informuje przy tym, że udział w kampanii i wprowadzenie odpowiednich regulacji w regulaminach pracy zgłosiły już takie australijskie firmy jak Telstra, KPMH, oddział IBM, a nawet resort obrony i szefostwo policji federalnej. Podpisały przy tym akces do fundacji programu.

Źródła

[edytuj | edytuj kod]