Przejdź do zawartości

2010-01-22: Polskie Radio: dzień otwarty Programu 1 i studia plenerowego

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
piątek, 22 stycznia 2010

23 stycznia 2010 roku Polskie Radio przygotowało dzień otwarty dla słuchaczy radiowej Jedynki i Radia Euro, którzy chcieliby zobaczyć, jak powstają ich ulubione audycje.

Polskie Radio odsłoni słuchaczom kulisy pracy radiowca. W jaki sposób tworzone są audycje i ile osób odpowiada za ich ostateczną, słyszalną na antenie formę? Słuchacze będą mieli okazję poznać odpowiedzi, a także spotkać swoich ulubionych prowadzących i poczuć radiową atmosferę.

W Zakopanem, w studiu plenerowym Programu 1, od godz. 9:00 na słuchaczy czekać będzie redakcyjny zespół "Czterech Pór Roku", który zaprosi wszystkich chętnych do wzięcia udziału w programie nadawanym na żywo. W ramach Klubu Słuchacza, który działa już od roku, w każdą sobotę przy redakcji "Czterech Pór Roku", słuchacze mają możliwość odwiedzenia siedziby Programu 1 lub studia plenerowego.

W Warszawie (przy ulicy Niepodległości 77/85) słuchacze będą mieli okazję, aby w jednym miejscu i czasie spotkać wielu dziennikarzy Polskiego Radia Euro. Dzięki audycji "Hyde Park", w godz. od 10:00 do 13:00, będzie można usłyszeć i zobaczyć "Radio od kuchni". Patryk Kuniszewicz zaprosił do studia niemal wszystkich prowadzących - każdy z nich zaprezentuje 3 minuty z wybranej, poprowadzonej przez siebie audycji. Ponadto na stronie www.polskieradioeuro.pl pojawi się tego dnia specjalny film, przygotowywany przez dziennikarzy, który ukaże ich pracę nad audycjami, redakcyjne pokoje - prawdziwą „radiową kuchnię”.

Źródła[edytuj | edytuj kod]