2010-01-20: Lesbijka Sharon Lubinski mianowana przez Obamę szeryfem okręgu Minnesota

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
środa, 20 stycznia 2010
Ameryka Północna
Norteamerica.png

Świat: AfrykaAmeryka PółnocnaAmeryka PołudniowaAustraliaAzjaEuropa • (UE)

13 stycznia 2010 r. Sharon Lubinski została mianowana przez prezydenta USA Baracka Obamę szeryfem (U.S. marshal) okręgu Minnesota. Jak donoszą media, jest to pierwsza tego typu nominacja kobiety, która otwarcie mówi o swojej orientacji homoseksualnej.

Lubinski jest policjantką z 20-letnim stażem. Połowę jej stażu zawodowego stanowiły stanowiska dowódcze. Przed wyznaczeniem jej nowego przydziału służbowego w Departamencie Policji w Minneapolis, pracowała osiem lat w Dane County Sheriff’s Department w Madison (Wisconsin), w tym jako zastępca szeryfa. Obecnie jest członkiem wydziału społecznego na Metropolitan University School of Criminal Justice. Lubinski uzyskała dyplom licencjata na Uniwersytecie Wisconsin-Madison i magistra na Hamline University, gdzie obecnie ubiega się o stopień doktora administracji publicznej.

Funkcja U.S. marshal wchodzi w skład struktury policji federalnej. To odpowiednik szeryfa odpowiedzialnego głównie za bezpieczeństwo instytucji sądowych i świadków, transport więźniów oraz poszukiwania zbiegów.

Prezydent Obama powiedział: Pokazała wyjątkową odwagą w dążeniu do sprawiedliwości i jestem zaszczycony, że umożliwiam jej dzisiaj kontynuowanie tej bezinteresownej pracy jako U.S. marshal dla Dystryktu Minnesoty.

Zobacz też[edytuj]

Źródła[edytuj]