2009-11-21: Warszawa: protest związkowców w imieniu ochroniarzy firmy IKEA

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
sobota, 21 listopada 2009

W środę 18 listopada w Warszawie odbył się protest związkowców IKEA na Targówku. Pikietujący domagali się podwyżek płac ochroniarzy (do 10 zł za godzinę), funduszu socjalnego oraz prawa pracowników do wstępowania w szeregi związkowców.

Na proteście byli jedynie związkowcy. W pikiecie udział wziął tylko jeden pracownik. Ochroniarze, którzy pracują w IKEA zatrudnieni są formalnie przez firmę Solid. Przed kilkoma tygodniami musieli oni podpisać oświadczenie, że są "zadowoleni" z pracy.

Niedawno na rynku pojawiła się książka byłego, zajmującego wysokie stanowiska pracownika tej firmy, Johana Stenebo pt. "Cała prawda o Ikei". Pisze on w niej, że w firmie panuje szowinizm, a ona sama ma cechy sekty, pod względem wymuszania lojalności.

IKEA rozpoczęła kilka dni temu większe inwestycje na polu działań w internecie. Za całość działań odpowiadać ma agencja PerformanceMEDIA, co zaowocuje wzmacnianiem pozycji marki IKEA w wynikach wyszukiwarek poprzez działania w wyszukiwarkach Google oraz Netsprint. Współpraca będzie obejmowała pozycjonowanie strony produktowej IKEA.

Zobacz też: Szwedzi ufają bardziej Ikei niż Kościołowi

Źródła[edytuj | edytuj kod]

Wiadomość z serwisu regionalnego województwa mazowieckiego
Wikinews
Wikinews
Mazowieckie
Mazowieckie

Ta wiadomość dotyczy bieżących wydarzeń w województwie mazowieckim.
Zobacz także aktualne wydarzenia z: Warszawy i Płocka
pozostałych miejscowości