2009-11-05: Video Games Live po raz pierwszy w Polsce

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
czwartek, 5 listopada 2009
Video Games Live Tour 2009
N icon culture.png

Video Games Live jest nietypowym koncertem zawierającym w sobie muzykę z największych video gier wszechczasów. To widowisko będzie można zobaczyć na trzech koncertach w Polsce.

  • 16.11.2009, DOM MUZYKI I TAŃCA w Zabrzu
  • 17.11.2009, WYTWÓRNIA w Łodzi
  • 18.11.2009, TORWAR w Warszawie

Pomysłodawcami, a także producentami tego wydarzenia są twórcy gier komputerowych i światowej sławy kompozytorzy - Tommy Tallarico i Jack Wall. Video Games Live jest widowiskiem w dziedzinie rozrywki, podczas którego najlepsze światowe orkiestry i chóry wykonują specjalne aranżacje muzyki z tak kultowych gier jak Tetris, Warcraft, Zelda, Diablo, Call of Duty czy Super Mario Bros. Do tego wprowadzone są wizualizacje gier zsynchronizowane ze światłem, efektami specjalnymi, tancerzami oraz graczami on-line.

W 2009 roku, Video Games Live kontynuuje światową trasę koncertową jako największe i najbardziej przyciągające tego rodzaju przedsięwzięcie. Przedstawienia odbywają się na pięciu kontynentach w takich lokalizacjach jak: Beacon Theatre na Broadway w Nowym Jorku, Jones Hall w Houston, dwie noce w Kennedy Center Waszyngtonie, Royal Festival Hall w Londynie i w innych krajach, wliczając Brazylię, Nową Zelandię, Tajwan, Koreę, Portugalię, Hiszpanię, Niemcy, Meksyk, Kanadę, Szkocję, Singapur, Chiny, Japonię i po raz pierwszy Polskę, i przeważnie wyprzedawane są na wiele dni wcześniej.

Album The Video Games Live: Volume One (EMI) został wypuszczony na świecie w 2008 roku debiutując na liście Billboardu na 10 miejscu. Album ten zebrał również nagrodę dla „Najlepszej ścieżki dźwiękowej roku” i został wybrany przez redaktorów IGN.com w tej samej kategorii. Inne ważne nagrody to np. “Specjalne Przełomowe Osiągnięcie” za wyprzedane w ciągu 3 tygodni bilety na imprezy w Brazylii.

VIDEO GAMES LIVE zostało wpisane do Światowej Księgi Rekordów Guinessa za zagranie 43 koncertów gier wideo w ciągu jednego roku. W tym roku jest szansa pobić ten rekord.

Widownia będzie mogła wziąć udział w specjalnych interaktywnych segmentach, gdzie każdy może wstać i wziąć udział w wydarzeniu wraz z orkiestrą, przy pełnej synchronizacji z wizualizacjami na ekranie.

Na 2009 rok VIDEO GAMES LIVE wzbogaciło swoje koncerty o nowy materiał.

Źródła[edytuj | edytuj kod]