Przejdź do zawartości

2009-10-27: Kenia: co najmniej 9 ofiar śmiertelnych cholery

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
wtorek, 27 października 2009
Afryka

Kenijskie służby zdrowia zawiadomiły w sobotę (24 X) ws. wybuchu epidemii cholery w slumsach w stolicy kraju, Nairobi. Szacuje się, że zmarło już co najmniej dziewięć osób, a ponad 60 pozostaje w stanie krytycznym. W poniedziałek władze szpitala misyjnego w okręgu Mukuru kwa Njenga zostały poinformowane o pierwszych przypadkach cholery, a do piątku liczba zachorowań znacznie wzrosła.

"Jak do tej pory stwierdziliśmy dziewięć ofiar śmiertelnych w slumsach Mukuru w Nairobi. Jednakże przypuszczamy, że liczba ta nie odzwierciedla faktycznego stanu rzeczy, gdyż część potencjalnych zgonów mogła nastąpić w prywatnych domostwach i tym samym nie zostać uwzględniona" - mówi lekarz ze szpitala Kenyatta National Hospital.

Za przyczynę wybuchu epidemii uznaje się fatalne warunki sanitarne i niski poziom higieny. Peninah Nzuki, środowiskowy pracownik służby zdrowia, powiedział w wywiadzie dla gazety Daily Nation, że "zaraza rozprzestrzenia się szybko, ponieważ woda jest brudna, a poziom higieny bardzo niski".

Źródła

[edytuj | edytuj kod]