2009-10-16: Wirtualni operatorzy usług komórkowych: ograniczona konkurencja na rynku mobilnym

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
piątek, 16 października 2009

Coraz więcej firm w Polsce zainteresowanych jest świadczeniem usług komórkowych jako wirtualni operatorzy, co ma przełożyć się na zwiększenie lojalności klientów. Problem w tym, że start nie należy do najłatwiejszych.

Telefonia Dialog, alternatywny operator telefonii stacjonarnej, od kilku miesięcy zapowiada wprowadzenie na rynek własnych usług telefonii komórkowej, jako wirtualny operator. Dzięki temu operator będzie mógł oferować swoim klientom cztery usługi (telefon + internet + telewizja + telefonia komórkowa) w tańszych cenach, a klient będzie opłacał jedną fakturę za wszystkie usługi.

Na razie jednak operator skarży się na ograniczoną konkurencję na rynku mobilnym. "Nowi operatorzy MVNO działają w oparciu o bardzo niską marżę, co powoduje, że muszą szukać na rynku takich nisz i grup docelowych klientów, które pozwolą na skonstruowanie oferty dającej przychody z innych usług, niekoniecznie usług telefonicznych" - stwierdził dyrektor Departamentu Regulacji i Współpracy Międzyoperatorskiej Telefonii Dialog.

Jednym z takich rozwiązań może być nałożenie przez Urząd Komunikacji Elektronicznej obowiązków na operatorów telefonii mobilnej, co ma ułatwić negocjowanie lepszych warunków współpracy.

Źródła[edytuj | edytuj kod]