Przejdź do zawartości

2009-10-16: WikiReader - Wikipedia w wersji Open Hardware

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Internet
piątek, 16 października 2009

Openmoko przedstawiło swój nowy produkt jakim jest WikiReader, kieszonkowy czytnik Wikipedii oparty na wolnym oprogramowaniu.

Urządzenie było tworzone w ramach "Project B", na temat którego Openmoko milczało od momentu całkowitego przekazania Neo Freerunnera w ręce społeczności.

WikiReader odczytuje artykuły z odpowiednio przygotowanej karty SD, standardowo o pojemności 8 GB. Openmoko oferuje możliwość zakupienia gotowych kart z aktualizacjami, jak również ściągnięcia za darmo ich zawartości do samodzielnego wgrania. Kod źródłowy oprogramowania obsługującego czytnik dostępny będzie niebawem, wraz ze wszystkimi pozostałymi szczegółami technicznymi. Urządzenie nie pracuje pod kontrolą Linuksa.

Czytnik posiada czarno-biały ekran dotykowy (prezentowany przez producenta jako dobrze czytelny zarówno w słońcu, jak i w pomieszczeniach), wykorzystywany do pisania na klawiaturze ekranowej, przewijania zawartości ekranu oraz nawigowania pomiędzy linkami; trzy przyciski ("szukaj", "historia" oraz "losuj"), a zasilany jest dwoma standardowymi paluszkami AAA.

Cena WikiReadera wynosi 99 dolarów i można go zakupić na oficjalnej stronie firmy.

Źródła

[edytuj | edytuj kod]