2009-10-16: Porozumienie UKE i TP w zakresie tzw. Karty Równoważności?

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
piątek, 16 października 2009

Jest szansa na podpisanie porozumienie UKE i Telekomunikacji Polskiej w zakresie tzw. Karty Równoważności.

Urząd Komunikacji Elektronicznej oraz Telekomunikacja Polska doszły do porozumienia w sprawie spornych punktów postanowień Karty Równoważności, które regulują kwestie współpracy na rynku telekomunikacyjnym. Jak poinformowało UKE, do piątku czeka na ostateczną treść porozumienia, gdy będzie ono spełniało oczekiwania zostanie podpisane.

Telekomunikacja Polska przekazała do UKE Kartę Równoważności. Zawarty w niej program, który jest już realizowany przez TP, ma na celu zwiększenie przejrzystości w relacjach z operatorami alternatywnymi i wyeliminowanie wszelkich potencjalnych przesłanek dyskryminacji.

Wypracowane przez TP rozwiązanie jest dobrowolną inicjatywą, stworzoną w odpowiedzi na oczekiwania i potrzeby stawiane przez rynek wobec operatora o znaczącej pozycji.

"Wprowadzenie kompleksowego rozwiązania w postaci Karty Równoważności ma na celu zapewnienie stabilizacji rynku telekomunikacyjnego w Polsce. To podstawa harmonijnej współpracy między operatorami i rozwoju usług. Przełoży się to na wzrost zaufania do inwestycji infrastrukturalnych, m.in. na budowanie sieci nowej generacji" - mówił kilka tygodni temu prezes TP Maciej Witucki.

Źródła[edytuj | edytuj kod]