2009-10-16: Nasza-Klasa.pl: Śledzik.pl osiągnął milion wpisów tygodniowo

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
piątek, 16 października 2009
Nasza Klasa - Sledzik.png

Nasza-Klasa.pl chwali się pierwszymi wynikami nowej usługi Śledzik.pl, która od początku wzbudza kontrowersje wśród użytkowników portalu. Twórcy zapowiadają, że projekt wkrótce zostanie wzbogacony o nowe możliwości.

W miesiąc od uruchomienia Śledzika serwis osiągnął poziom miliona wpisów tygodniowo. Średnia dzienna ilość komentarzy do wpisów wynosi około 40 tysięcy. Najpopularniejszym profilem na Śledziku jest konto kabaretu Łowcy.B. - podała Nasza-Klasa.pl.

"Jasno widać, że Śledzik może być bardzo skutecznym narzędziem marketingu. Liczby mówią same ze siebie. Czekamy kiedy zostanie przekroczona bariera miliona osób śledzących pojedyncze konto. Jestem przekonany, że stanie się to przed końcem roku" - stwierdził Dominik Kaznowski, pełnomocnik zarządu firmy ds. marketingu i PR.

Warto jednak zaznaczyć, że tak dobre wyniki spowodowane mogą być przede wszystkim oburzeniem użytkowników portalu, którym nowa usługa Śledzik nie przypadła do gustu. Na znak protestu generują dużą liczbę wpisów, ale z negatywnymi opiniami o usłudze.

Mimo to portal wprowadza nowe funkcjonalności. Od tygodnia udostępnia usługę umożliwiającą polecanie ciekawych stron w sieci znajomym na Śledziku.

W najbliższych tygodniach na Śledziku zostaną uruchomione kanały tematyczne dzięki którym będzie można śledzić bieżące informacje, wiadomości sportowe, aktualności z rynku muzycznego czy filmowego. "Obecnie prowadzimy rozmowy z wydawcami serwisów zainteresowanych prezentacją swoich treści użytkownikom Naszej-Klasy. Prawdopodobnie w ciągu kilku najbliższych tygodni rozstrzygnie się ostateczny kształt nowej funkcji" - dodał Kaznowski.

Źródła[edytuj]