2009-09-05: Grono.net zniknie z sieci?

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
sobota, 5 września 2009

7 września 2009 r. sąd może zdecydować o upadłości Grono.net - dowiedziała się Gazeta Wyborcza. Już w lipcu 2009 r. jeden z wierzycieli serwisu złożył wniosek o upadłość. Problemem spółki są finanse. Obecnie wierzytelności wynoszą ponad 1,5 mln złotych za niepłacenie czynszu oraz niespłacone pożyczki.

Mniejszościowi udziałowcy przyznają, że zainwestowane pieniądze zostały zmarnowane, ostatnio serwis praktycznie stoi w miejscu. Chcą jednak ratować serwis. Jednym z pomysłów jest podwyższenie kapitału, jednak na takie rozwiązanie nie zgadza się obecny zarząd. Stąd pomysł wprowadzenia zmian w zarządzie.

Z informacji Gazety Wyborczej wynika, że od dwóch lat Grono.net bezskutecznie szuka inwestora, obecnie wartość serwisu wyceniana jest na 60 mln zł.

Społecznościowy serwis Grono.net istnieje od 2004 r. Skupia rozbudowane sieci przyjaciół i znajomych. Witryna oferuje funkcje umożliwiające komunikację ze znajomymi, odbudowywanie utraconych kontaktów i poznawanie nowych ludzi. Struktura serwisu opiera się na małych gronach zorientowanych na budowanie i utrzymywanie relacji (grona znajomych) oraz na wymianę opinii (grona tematyczne). Każdy Gronowicz może zamieścić w swoim profilu dowolną ilość zdjęć zakładając galerie oraz dodać filmy.

Źródła[edytuj | edytuj kod]