Przejdź do zawartości

2009-08-31: Polscy Wikipedyści spotkają się na warsztatach GDJ już po raz trzeci

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
poniedziałek, 31 sierpnia 2009
GDJ 2007, Częstochowa
GDJ 2008, Poznań

Skrót GDJ oznacza "Gdzie? Dokąd? Jak?" Hasło to pojawiło się po raz pierwszy jako motto spotkania roboczego w Częstochowie (2007 r.). W 2008 r. warsztaty odbyły się w Poznaniu, gdzie przedstawione zostały kwestie, które przyczyniły się do powstania wersji przejrzanych. W tym roku spotkanie zorganizowane będzie w Sopocie. Celem jego jest określenie problemów polskojęzycznej Wikipedii, sposobów na ich rozwiązanie oraz kierunków rozwoju.

Miejsce tegorocznych warsztatów jest nieprzypadkowe, gdyż w sąsiednim Gdańsku w przyszłym roku odbędzie się Wikimania 2010 – coroczne spotkanie ludzi z całego świata zafascynowanych zagadnieniami Wiki.

GDJ będzie trwał 3 dni, od 11 do 13 września. Warsztaty rozpoczną się w sobotę, 12 września 2009 od godz. 10:00 i potrwają do niedzieli, 13 września do godz. 14:00. Sesje będą odbywały się w godzinach rannych i popołudniowych. Miejscem spotkania będzie sala konferencyjna w Hotelu Haffner. Wstęp na warsztaty jest bezpłatny.

Wśród tematów poruszanych w tym roku znajdą się kwestie dotyczące m.in.:

  • Powitania, czyli czy jeszcze umiemy myśleć nieschematycznie?
  • Edytowanie w szkole na zaliczenie – czy to ma sens, a jeśli tak to jak ma to wyglądać? (na przykładzie pilotażowego projektu polsko-litewskiego)
  • Czy polskie muzea mogą pokochać Wikipedię?
  • Książka z artykułami na medal... a może coś więcej?
  • Jak się robi wikiekspedycję? i Jak to zrobić lepiej?

Szczegółowy program zamieszczony jest na stronie GDJ 2009.

Źródła[edytuj | edytuj kod]